Прво, криминалецот Зоран Заев е во исто време премиер и врховен судија!

Објавил: Мате Парлоф | 23 февруари, 2020 20:54

ЈАНУШЕВ: Криминалецот Зоран Заев е главата на октоподот и главниот сатрап на судството

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Снимките покажуваат зошто Заев треба да оди во затвор и зошто мафијата има своја држава. Заев вели “близок сум со Јово”, “нема одлука на Врховен без Заев”, “или закон за СЈО или Врховен трас-трас, ќе ги падне случаите”, пишува на социјалните мрежи генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

Јанева и Заев биле во тесна координација за случајот Рекет, ова го изјави на денешната прес конференција пратеникот на ВМРО ДПМНЕ, Антонио Милошоски.

Според него, по ваков материјал Заев треба да биде приведен или викнат на распит. Според Милошоски, Заев директно влијаел врз работата на судството и според него тоа претставува кршење на законот и злоупотреба на службената положба.

„Заев и Јанева биле во содејство на блиски соработници за секоја нејзина одлука. Тој бил и Врховен судија и специјален обвинител“, тврди пратеникот.

Ова накусо е вистинското лице на Зоран Заев кое покажува дека:
Прво, криминалецот Зоран Заев е во исто време премиер и врховен судија!
Второ, криминалецот Зоран Заев вели дека Катица Јанева го знае тоа и ги движи работите по тој терк!

Трето, договорено е, или закон за СЈО или Врховен ќе ги падне случаите кои се сомничат за криминал, пишува Јанушев.

Зоран Заев е главата на октоподот и главниот сатрап на судството.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Рубин е вработен во Судот и реши јавно преку социјалната мрежа Фејсбук да објави дека е заразен од корона а воедно информираше дека моментално е хоспитализиран во прилепската болница.

Прилепчанецот Рубин вработен во суд се заразил од коронавирус додека бил на работа!

Рубин Лефтер од Прилеп е еден од совесните граѓани кои реши да сподели со своите најблиски,...

Докторот аперилаше до Министерството за здравство и министерот Венко Филипче, да не се слушаат препораките на СЗО, туку да се започне со масовно тестирање на народот за Коронавирус бидејќи како што вели со сигурност има повеќе заразени од овој вирус а не само оние за кои веќе сме информирани.

Тројца од персоналот на болницата „Плодност“ позитивни на корона вирус !

Доктор Тасе, од болницата Плодност во Битола се огласи преку официјалниот Фејсбук...

Откако Михаела се огласи на својот Фејсбук и министерот за здравство се заблагодари јавно што таа била совесна и за време на целото патување носела маска и ракавици, а и веднаш самоиницијатвно се пријавила на клиниката за инфективни болести.

Се чувствувам како најсреќниот човек на светот- младата Михаела од Скопје го победи Коронавирусот!

Младата Михаела Јаневска од Скопје е една од првите пациентки кои беа заболени од коронавирус...

Само еден единствен денар ако се утврди со ФАКТИ И ДОКАЗИ дека јас сум зел повеќе пари за извршената услуга јас сум спремен да одговарам во секое време.

По пресудата за затвор се огласи Џими од групата “Молика”: Битката продолжува, нема да ме скршите!

Вчера во случајот „Транспортер“ беа осудени поранешниот градоначалник на Битола,...