Комуналните служби на Општината ноќеска актиовно работеа на терен.

Објавил: admin@magazin | 14 август, 2022 11:49

Јанчев: Акција на комуналните служби по силното невреме во Кавадарци

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Ноќеска Кавадарци беше зафатено од силно невреме со пороен дожд и големи наноси, а се поплавија и улици и подруми.

Комуналните служби на Општината ноќеска актиовно работеа на терен.

Градоначалникот Митко Јанчев објави дека по силното невреме што го зафати Кавадарци, на терен по поднесени пријави од граѓаните интервенираа служби од Мој Општинар, ТППЕ Кавадарци и ЈП Комуналец.

Се известуваат сите граѓани кои имаат било каков проблем да се јават во Кол Центарот на Општина Кавадарци на бројот 13 300.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Главната причина за кавгата меѓу актуелниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и неговиот претходник Никола Груевски е во личните суети, а не во политичките разлики поврзани со уставните измени, смета првиот лидер на партијата и експремиер Љубчо Георгиевски.

Георгиевски: Груевски претходно ги сруши измените на КЗ што сега му се потребни и за кои плаче

Прашан во интервју за емисијата „Трилинг“ дали владејачката гарнитура е подготвена...