Граѓаните ја губат довербата во институциите. Има некоја утеха во цела работа, но треба добро да се размисли.

Објавил: Перо Милчин | 24 февруари, 2021 13:22

ЈАНЧЕВ: ВО ВМРО-ДПМНЕ ТРЕБА ДА ДОЈДЕ НОВ ЛИДЕР СО ХАРИЗМА

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Најдобро за сите е што Мијалков се врати во Обвинителство. Ова покажа дека политичарите треба да имаат одговорност. Самиот Мијалков сам ќе каже зошто го немало, но оваа показна вежба треба да поттикне сите да се преиспитаме.

Граѓаните ја губат довербата во институциите. Има некоја утеха во цела работа, но треба добро да се размисли.

Нормално е опозицијата да ја напаѓа власта, мислам само дека нивото треба да се подигне на двете страни.

Јас сум еден од оние кои бараат смена на Мицкоски, има многу аргументи, но по толку загуби и негативни ситуации, мора да даде оставка. Треба нов лидер со харизма“ – вели Митко Јанчев, градоначалник на Кавадарци во Студио 10 на ТВ24.

Иницијативниот одбор закажа вонреден конгрес на 28 март за смена на партискиот лидер!

По неуспешниот обид пред шест месеци за смена на лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Христијан Мицкоски, струи во партијата повторно притискаат за неговото заминување од кормилото.

Иницијативниот одбор закажа вонреден конгрес за 28 март во Скопје.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интервју

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва изјави дека истрагата за случајот „Двојник“ во врска со злоупотребите при издавање на пасоши, ќе се прошири, без разлика дали се работи за структури во МВР или надвор, и без разлика колку високо ќе се дојде во хиерархијата на полицијата.

Спасовски: Истрагата за „Двојник“ ќе се прошири, нема толеранција за никого

Вечерва во „Само вистина“ гостин беше министерот Оливер Спасовски. Министерот за...

Според Славески, министерот за здравство Филипче треба да го следи примерот на австрискиот колега.

Славески: Се направија многу грешки и Филипче треба да си даде оставка како неговиот австриски колега

ВМРО-ДПМНЕ одамна кажа дека ќе направи се за да се реализира петтиот пакет мерки. Има...

Канал 5 останува отворен за сите политички и општествени чинители како во своите Вести така и во останатите мега успешни информативни проекти „Само Вистина“, и „Само Интервју“.

Рашковски прифати, па откажа гостување во „Само Вистина“ и „Само Интервју“

Поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски, иако првично прифати, го...