. Ако знае, дали токму ,,Паркови и зеленило” кое е под капа на Град Скопје, дале дозвола на кафанџииве да ги исечат дрвјата на ,,Народен фронт”.

Објавил: Рејхан Бајрами | 20 август, 2019 8:05

ЈОЦИ ГО ЗБРИША ШИЛЕГОВ: Знае што му се случува во Скопје, или со СДСМ крка у кафана?

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Петре Шилегов да даде објаснување дали знае што му се случува во градов, пишува новинарката Јорданска Ивановска Јоци.

Новинарката Јоци напиша статус на социјалните мрежи во која го прашува градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов дали знае што се случува во Скопје.

Петре Шилегов да даде објаснување дали знае што му се случува во градов. Ако знае, дали токму ,,Паркови и зеленило” кое е под капа на Град Скопје, дале дозвола на кафанџииве да ги исечат дрвјата на ,,Народен фронт”. Секако, Петре нек каже и дали СДСМ кркаат у кафанава. Она што ме чуди е како при толку освестен народ во Капиштец, барем како такви сакаат да се декларираат, вакво нешто е дозволено. Пред нивни очи. Само една жена снима и толку. Другите ѕиркале од прозорци веројатно, пишува новинарката Јорданска Ивановска Јоци.

Како што стои на официјалната страница на град Скопје, на (18.08.2019 година, недела)работниците ги завршија градежните активности за „Реконструкција на дилетации на мост Гоце Делчев во двата правци“ и од вчера сообраќајот на мостот се одвива непречено.

Комплексните градежни зафати за реконструкцијата на мостот завршија во предвидениот рок од 40 дена од нивниот почеток на 09.07.2019 година. За време на градежните активности на овој потег беше воспоставен привремен сообраќаен режим.

Со овој тип на реконструкција на дилатационите спојки на мостот, градежен зафат кој не беше изведен на мостот во изминатите 13 години, значително се зголемува безбедноста на мостот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Најреномираниот фестивал во Македонија „Бук стар“ и е-магазин со долгогодишна традиција и престиж „Репер“ пред укинување поради незаинтересираност Министерство за култура да ги поддржи.

Фестивалот на европската книжевност „Бук стар“ и „Репер“ пред згаснување поради одлуката на Министерство за Култура

Жарко Кујунџиски е познат македонски прозаист, драмски писател, уредник на е-магазин,...

Јовановиќ е се погласен против политиките на СДСМ, и тој вчера посвети саркастичен статус за Маршот на правдата во кој го повикува и поранешниот премиер Заев и СДСМ кога ќе маршираат за правда, да поминат покрај хотелот „Мериот“, болницата „Систина“, но и да свратат кај 

Кога ќе марширате поминете до „Мериот“, „Систина“, – до Будимпешта не мора да одите Груевски сам ќе се врати

Бранимир Јовановиќ кој јавноста го познава како поранешен советник во Министерството...