Момчето, кој себеси сака да се нарекува новинар, и притоа нема елементарно воспитување и почит кон луѓе кои се далеку над него и се имено новинари со големо ,,Н"

Објавил: Рејхан Бајрами | 25 август, 2019 10:48

Јоци до Митовски од Инфомакс: Ти си далеку од новинар, немаш занает, немаш новинарски нерв, немаш знаење, немаш абер

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Кога Инфомакс ќе престане да ми сече статуси во кои го пишувам Заев, а го нема делот со Никола Груевски дека не честитал Илинден, тогаш можеби и ќе им поверувам дека Зоран Заев е инволвиран во ,,Рекет”, како што од вчера урлаат, пишува на социјалните мрежи новинарката Јорданка Ивановска Јоци.

Александар Митовски, уредник на сајтот ,,Инфомакс”, вечерва, на фреквенцијата на тв Алфа, побара солидарност околу објавата на Записникот на Камчев кој го објавија вчера, од луѓето кои се критични кон оваа власт ! ?
Стварно, момче ?
Се зезаш, нели ? Момироски ко да те сфати озбилно, шу знам ! Можда изгубил и он сенс за новинарство, па сеа чека некој да го уапси , ко на времето Павлета, за да стане ѕвезда и жртва.
Момчето, кој себеси сака да се нарекува новинар, и притоа нема елементарно воспитување и почит кон луѓе кои се далеку над него и се имено новинари со големо ,,Н”, а сака да ги злоупотребува со статуси без да ги прашува за дозвола, бара солидарност !?
Да се разбереме Митовски.
Ти си далеку од новинар. Колку побрзо си признаеш на себеси, толку боље за тебе.
Немаш занает, немаш новинарски нерв, немаш знаење, немаш абер. Сечеш и лепиш. И среде јака афера која би урнала Влада, веќе изградена, се убацуеш ко слон у стаклара, и праиш лом со една страница од Записник и трачарење.
Немаш сенс за афери, нит знаеш да ги отвориш, нит да ги затвориш.
Ти си само младо момче кое сака да прави кариера преку туѓ грб. Со полувистини, трачеви, заебанции.
Ја не ти давам. И тоа сериозно го мислам.
Ти забранувам повеќе да ме ,,крадеш” на твојот компромитиран сајт. Јасно ?
Ја и ти не сме исто ниво, нит ќе бидеме.
Впрочем, за тебе доволно говори фактот што пред месец го праша Заев што бара на Водно на полноќ, а ти одговори дека таму имено – живее. Си одел дома човекот.
Живеј и легни си со Грујо под перница.
Али, уште еднаш да не ти текнало да ме сечеш, лепиш, монтираш !
П.С

Фејсбук статус на Јорданка Ивановска Јоци.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Вице Заев, братот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека бил принуден да се обрати на јавноста по, како што наведува, многубројните лажни вести за него и неговото семејство

Вицето: смешно е мене да ме поврзувате со рекет, јас сум честит човек!

Вице Заев, братот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека...

Тој во допис за медиумите вели дека бил принуден да се обрати до јавноста по лажните вести кои акко што вели доаѓаат од ВМРО-ДПМНЕ а се контролирани од Никола Груевски. 

Сакаат да ни наштетат, ниту јас, ниту брат ми не сме вмешани во “Рекет”- по два дена молчење се огласи Вице Заев

Откако во медиумите пред два дена одекна веста дека Вице Заев и поранешниот премиер...

Туку тој станува државен рекет каде што премиерот и неговиот брат се вмешани. Два дена имаме целосен молк од Зоран Заев и Вице Заев за фактот дека остварувале средби и се координирале со главните учесници во рекетот Катица Јанева и веќе осудениот за „Рекет“, Зоран Милевски Кичеец. Два дена имаме целосен молк од  Зоран Заев и Вице Заев.

“Два дена молк од Зоран Заев и Вице Заев- бегаат од одговорите што разговарале со осомничените во случајот „Рекет“

Прес конференцијата денеска е продолжение на вондредната прес конференција пред два...

Таа сведочеше за убиството на четирите момчиња и рибарот на Смилковскоро езеро и рече дека дел од информациите кои пристигнале до неа биле издржани, но дел и веднаш отфрлани.

Јанкуловска сведочи за „Монструм“: Крвна одмазда, имотен спор, лична пресметка биле причина за убиството?

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска сведочеше...