А, ете денеска Фроса Ременска обвинува дека е им повреден угледот, честа, и по 590 пат се осеќала небезбедна.

Објавил: Перо Милчин | 24 август, 2019 20:57

Јоци до Ременски: ФРОСКЕ маж ти зашо го нема више да куцка на фб дека ќе се играло ,,џандар збира” во понеделник?

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Фроске, ако ти ко пратеник, која високо котира во владеачка партија, со маж прв ,,антитерорист” се осеќате небезбедни од еден објавен записник, шо да кажеме ние сите , обичните граѓани, кои сме трн у око на СДСМ !?

Откако Јовче Ременски, сопругот на Фросина Ременски, вчера, најави ,,џандар збира” во понеделник, исчезна од ФБ. Го нема, се одјавил првиот човек на Управата за тероризам.

А, ете денеска Фроса Ременска обвинува дека е им повреден угледот, честа, и по 590 пат се осеќала небезбедна.
Фроске, ако ти ко пратеник, која високо котира во владеачка партија, со маж прв ,,антитерорист” се осеќате небезбедни од еден објавен записник, шо да кажеме ние сите , обичните граѓани, кои сме трн у око на СДСМ !?

Него, маж ти зашо го нема више да куцка на фб дека ќе се играло ,,џандар збира” во понеделник ?

Јорданка Ивановска-Јоци (Фејсбук статус)

Ременски кој е сопруг на потпретседателката на Собранието Фросина Ременска во моментов е началник на Управата за заштита од тероризам или други активности насочени кон загрозување или уривање на демократските институции утврдени со Уставот на Република Македонија.

Началникот Ременски објави пораки на Фејсбук кои асоцираат дека Владата најавува апсења од понеделник.

“Има варијабли, константи и хипотези, од понеделник ќе биде интересно”, напиша началникот со потпис – Ременски.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Новинарката Јорданка Ивановска Јоци веднаш реагираше на социјалните мрежи и напиша дека подобро ќе беше Јанева СИДА да фатеше, отколку се ова што направи.

ЈОЦИ: „КАТИЦА ЈАНЕВА СИДА ДА ФАТЕШЕ БОЉЕ ЌЕ ПОМИНЕШЕ ОДОШТО СЕ ОВА ШТО НАПРАВИ„

Советот на јавни обвинители вчера донесе одлука да биде ставено вон сила делот од решението...

Инвестираме 121 милиони денари за замена на постоечките нееколошки системи за греење, за набавка на пречистувачи за воздух за градинките, училиштата и здравствените и административните објекти.

ЗАЕВ: “ВЛАДАТА ИНВЕСТИРА ЗА ПОЧИСТ ВОЗДУХ ЗА СИТЕ”

Премиерот Зоран Заев на социјалните мрежи објави дека владата инвестира во почист...

Оние ,,патриотине" од дијаспора, кои, киснат на профили и мастурбираат, не се важат - пошто не се во избирачки список. Не гласаат.

ЈОЦИ: “Фетаи самата може во рок од половина час, сите фашисти да ги среди-Додека лакира нокти”

Фетаи, самата може, во рок од половина час, сите фашисти да ги среди. Додека лакира нокти,...

Аферата Рекет само ги потврди сомневањата дека првиот човек на СЈО е носител на криминални активности во кои се вклучени и многу други.

Трајанов: “Првиот човек на СЈО е носител на криминални активности во кои се вклучени бизнисмени и политичари„

Поранешниот пратеник и министер Павле Трајанов, кој е и лидер на вон парламентарниот...