Новинарката Јорданка Ивановска Јоци веднаш реагираше на социјалните мрежи и напиша дека подобро ќе беше Јанева СИДА да фатеше, отколку се ова што направи.

Објавил: Сара Фемина | 17 септември, 2019 12:32

ЈОЦИ: „КАТИЦА ЈАНЕВА СИДА ДА ФАТЕШЕ БОЉЕ ЌЕ ПОМИНЕШЕ ОДОШТО СЕ ОВА ШТО НАПРАВИ„

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Советот на јавни обвинители вчера донесе одлука да биде ставено вон сила делот од решението за разрешување на СЈО Катица Јанева со кое е определено дека и мирува функцијата како јавен обвинител во ОЈО Гевгелија.

Претседателот на Советот на ЈО Ацо Колевски, вчера изјави дека Специјалното јавно обвинителство и редовното државно Јавно обвинителство се посебни институции, така што, со решението таа фактички и не може да ја обавува функцијата јавен обвинител.

– Со тоа што е определено дека е ставено вон сила решението со кое и мирува функцијата како јавен обвинител во ОЈО Гевгелија, фактички и веќе не може да ја обавува функцијата како јавен обвинител, изјави Колевски.

Новинарката Јорданка Ивановска Јоци веднаш по разрешувањето на Јанева, реагираше на социјалните мрежи и напиша дека подобро ќе беше Катица СИДА да фатеше, отколку се ова што направи.

Катица ја разрешиле и од ОЈО Гевгелија.
Шо знам…СИДА да фатеше женава, боље ќе поминеше одошто се` ова што направи.

Обвинителката Јанева е разрешена од СЈО поради нестручно и несовесно вршење на функцијата.

Екс специјалната обвинителка Катица Јанева од пред неколку недели е во притвор во затворот „Шутка“. Обвинителката Русковска вели дека истрагата продолжува во потрага по натамошни докази за скандалот Рекет. 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

ЕУ ќе се осеќа должна кон Заевистите и пак ќе гледаме срцепарателни ТВ пораки за тоа како сме #НаПравПат.

АПАСИЕВ: Да беа паметни вмровците, немаше да прифатат вакво насамарување – да има „брзи избори“

Levica за прв пат ќе стане парламентарна партија, па ќе ви ги помати вашите елитистички...

Сакам на ќерка ми и на сите млади да им ја дадеме шансата да си ги исполнат соништата, тука во Македонија. Знам и верувам дека можеме! Ова е моја и наша должност!

КОСТА ПЕТРОВ: Се гледаме на врвот на 12 април – ХРАБРО НАПРЕД!

Потпретседателот на СДСМ, Коста Петров се огласи на социјалните мрежи со статус во...

Изгубена и хистерична, Ана Камчева е во поход на медиуми, нуди пари и други можности и привилегии за сите медиуми кои упорно ја објавуваат сторијата за нејзината сексуална историја со кумот Сашо Мијалков.

Ана Камчева нудела пари за да ги сокрие секси- разговорите кои ги водела со кумот Сашо Мијалков?

Уште еден скандал одекна во јавноста откако пред неколку часа новинарот Зоран Буревесник...

Судство ослободено од политиката и со судии кои имаат елементарни интелектуални капацитети да бидат судии.

НАЈЧЕВСКА: „Дајте бре не цмиздрете туку засукајте ракави- СИТЕ КРИМИНАЛЦИ ВО ЗАТВОР„

Сакате да кажете дека промените кои се направени а кои соодветствуваат на вредносниот...