Кога беше студент, прво ме сакаше, па ме обожаваше, па почна да ми пишува и во 1 во 2 по полноќ да ме прашува за мислења ко авторитет, па стаса и да ми се обраќа дури и со ,,мила моја". Хм

Објавил: Перо Милчин | 27 август, 2019 15:32

Јоци објави приватни пораки од Љупчо Златев: “МИЛА МОЈА – Длабоко во себе, секогаш ќе ме обожаваш”

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Новинарката Јорданка Ивановска – Јоци на социјалните мрежи објави статус посветен на новинарот Љупчо Златев и пораки што тој и ги праќал.

„Љупче.
Кога беше студент, прво ме сакаше, па ме обожаваше, па почна да ми пишува и во 1 во 2 по полноќ да ме прашува за мислења ко авторитет, па стаса и да ми се обраќа дури и со ,,мила моја”. Хм 😁
Детенце. Па и прашувал луѓе за мене. Со години траеше ова, ова е мал исечок.
Класика. Прво те сакаат, па те мрзат.

Дел од приватните пораки помеѓу Јоци и новинарот Љупчо Златев.

Потоа, му се тресеа раце и му се потеа кога ме запозна.
Па и на протести против Грујо почна да оди, па некој го дисциплинираше. И престана.
Тука се изгуби себеси.
Времиња.
Морам да признаам своевремено беше паметно дете, мило, имаше добра перцепција. Ветуваше.
Но, некаде измеѓу му се случи курцшлус во главата.
Сега веќе му нема спас.
Се` ти е простено од мене, чедо божје.
Секој погрден збор.
Длабоко во себе, секогаш ќе ме обожаваш ❤ Пошто јас имам дух по кој многу вечери мечтаеше. Амин.“

Длабоко во себе, секогаш ќе ме обожаваш ❤ Пошто јас имам дух по кој многу вечери мечтаеше. Амин

Новинарот и главен уредник на порталот “Економски Лидер” Љупчо Златев, пред два дена на социјалните мрежи удри жестоко по новинарката Јорданка Ивановска Јоци, нарекувајќи ја очајна, исфрустрирана, осамена и невработена личност која не е компетентна да каже кој е новинар, а кој не.

– Јебеш ти држава во која една очајна, исфрустрирана, осамена и невработена личност како Јоци дава оцена за тоа кој е новинар а кој не.
Се сеќавава ли некој на нешто што било откриено од Јоци?

Од кога тоа зајадливите коментари на фб се новинарство, пишува Златев во Фејсбук статусот.
Личност која 20 години кариера поминала во “Скопска редакција”, не е квалификувана да биде новинар, а не па да оцрнува кој е новинар а кој не.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Децо, палете патиките и тргајте по белиот свет. Иднината е подеднакво заебана како и минатото во Северна. Не дозволувајте партиски кловнови да ви ја кројат судбината.

Михајловски со порака до младите: Децо, палете патиките и тргајте по белиот свет

Актерот Тони Михајлоски најверојатно разочаран од ситуацијата во Македонија преку...

Нема место за паника, има доволно резерви на масло за потребите на граѓаните, напиша на Фејсбук министерот за економија, Крешник Бектеши сликан со пакети масло за јадење.
Бектеши позираше со пакети масло за јадење

Бектеши позираше со пакети масло за јадење

Бектеши позираше со пакети масло за јадење Нема место за паника, има доволно резерви...