ЈОЦИ РАСПАЛИ ПО ВЛАСТА

Објавил: Узунов Бобан | 19 август, 2019 9:20

ЈОЦИ РАСПАЛИ ПО ВЛАСТА: СРБИВЕ КОРИСТАТ МИЛИОНИ ЕВРА ОД ЕУ, А НИЕ СЕ БАВИМЕ СО ЗАЕВ, ФОРМАТИРАНАТА КАТИЦА И ОНА ДЕТЕНО КОСТАДИН

Фото/Текст извор: ©магазин

Србиве отворија денеска нов автопат, пред месец дена Макрон држеше говор на српски среде Белград, а со Вучиќ потпишаа 22 договори за соработка (за ракети Мистрал, подземно метро во Белград, модернизација на аеродромот ,,Тесла” и ред други проекти кои значат многу кеш за Србија.)
Преговори со ЕУ имаат, а веќе се стасани до 16 отворени поглавја. И користат милиони евра грантови од ЕУ.

Ние до кога ќе се бавиме со Заев, со форматираната Катица и она детено Костадин кое личи дека ко да спрема улога во ,,Адамс” со секој нов ден ?
Опскурни и неупотребливи.

Животот нит дојде, нит па наминува во Македонија.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

Николоски во еден момент го запраша министерот за надворешни работи, Никола Димитров која беше целта на промената на името ако после речиси две години Македонија се уште нема добиено датум за преговори со Европската Унија.

Николоски до Димитров: Го променивте името за да влеземе во ЕУ и Нато, зошто се уште нема датум за преговори ?

Александар Николоски, потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, вечерва е гостин...

Според Беговиќ, проблемот со нападите е рецидив од некоректните политики на претходната власт која водеше жестока кампања, облепувајќи ги болниците со „Не примам мито“ и праќајки ги извонредните доктори на еудкација, со што ја понижи и маргинализира лекарската фела. Но, сегашниот министер, не направи ништо за да го излечи рецидивот.

Беговиќ мора да има ефикасен систем за заштита – да има обезбедување и видео надзор во сите здравствени установи

Да се воспостави ефикасен систем за заштита на лекарите (физичко обезбедување и видео...

Во однос на ебзбедноста во училиштето и јас како одговорно лице на оваа инстисуција ги превземаме сите потребни мерки, спортксата сала беше реновирана пред десетина години, но лошата изведба довело до распаѓање на истата.

Се распаѓа училиштето „Димитар Македонски” во Лисиче – родителите револтирани не сакаат да ги пушаат своите деца на настава

Се распаѓа училиштето „Димитар Македонски“ во населбата Лисиче во субстандардни...

Тие според СЈО, нанеле штета на државниот буџет од најмалку 155.117.172 евра и за истиот износ на компанијата изведувач и овозможиле да се стекне со имотна корист.

Делото застарува – Груевски нема да одговара за „Траекторија“

Адвокатот Јанаки Митровски во емисијата 10 минути изјави дека делото за кое поранешниот...