За кампањи постојат луѓе кои учеле факултети, читале стотици книги, тоа е цела наука. Ама вие некоја баба Перса сте си зеле и сакате Влада.
Уба'о!

Објавил: Перо Милчин | 26 февруари, 2020 16:17

ЈОЦИ СЕ МРДНА НАЧИСТО: Мицкоски не знае што зборува и е непресушен извор на гафови

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Обновата ќе дојде, а народот е исправен и се исправа. Доаѓаат нови времиња. Одлучно напред за победа која што ќе биде блесокот на граѓаните кои си ги бараат и одбраниле своите права, напиша веднаш после протестот за Правда, лидерот на ВМРО ДПМЕ, Христијан Мицкоски.

Вчера бевме сведоци на болната вистина како Зоран Заев владее со Македонија и зошто државата е на дното.

Тоа е приказ како мафијата има своја држава и правдата престанува да дише, ова го истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Огромна благодарност до народот кој излезе масовно, излезе во огромен број и даде црвен картон на неправдите, громогласно НЕ на “трас-трас” политиките на Заев. Македонците ја сакаат слободата и ова е доказ дека за неправдите Заев е виновен. Има разлика и не сме исти. Ова за нив е борба за спас на мафијата, за нас е борба за спас на Македонија.

Мицкоски вчера осврнувајќи се на аудио-снимката во која се слуша гласот на поренешниот премиер и лидер на СДСМ, Зоран Заев, упати силни критики кон Рускоска. Тој вели дека е незадоволен од работата на Обвинителството.

Ако Зоран Заев е дилемата, 12-ти април 2020 е одговорот. Да живее ослободена, слободна Република Македонија!
Да сте ми здрави и живи сите што бевте вечерва овде со нас, пишува Мицкоски.

Заев готов си!

Новинарката Јорданка Ивановска Јоци после масовниот протест на ВМРО ДПМНЕ, кој се одржа во Скопје, напиша за Мицкоски дека не знае што зборува и е непресушен извор на гафови (Заев м.з)…човекот кој велеше дека Младенов бил убиец…..односно убиен”.

Ех, бе вмровци…кај ви се оние стари, добри времиња кога Љубчо војводата вадеше 50.000 вмројни од дома. Кои сами доаѓаа, пешки и кои го гледаа со жар во очите како маѓепсани, хипнотизирани од тој ваш Аполон, кога им зборуваше за срцето на Македонија. И тие му веруваа. Бидејќи беше брилијантен оратор, кој, со часови не им здосадуваше.
А, сега за пола саат, ајт сите по дома.
Е, тоа беа вашите времиња ❤
Поминаа, јбг.
Бубето за Мице е Елвис Присли.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Рубин е вработен во Судот и реши јавно преку социјалната мрежа Фејсбук да објави дека е заразен од корона а воедно информираше дека моментално е хоспитализиран во прилепската болница.

Прилепчанецот Рубин вработен во суд се заразил од коронавирус додека бил на работа!

Рубин Лефтер од Прилеп е еден од совесните граѓани кои реши да сподели со своите најблиски,...

Докторот аперилаше до Министерството за здравство и министерот Венко Филипче, да не се слушаат препораките на СЗО, туку да се започне со масовно тестирање на народот за Коронавирус бидејќи како што вели со сигурност има повеќе заразени од овој вирус а не само оние за кои веќе сме информирани.

Тројца од персоналот на болницата „Плодност“ позитивни на корона вирус !

Доктор Тасе, од болницата Плодност во Битола се огласи преку официјалниот Фејсбук...

Откако Михаела се огласи на својот Фејсбук и министерот за здравство се заблагодари јавно што таа била совесна и за време на целото патување носела маска и ракавици, а и веднаш самоиницијатвно се пријавила на клиниката за инфективни болести.

Се чувствувам како најсреќниот човек на светот- младата Михаела од Скопје го победи Коронавирусот!

Младата Михаела Јаневска од Скопје е една од првите пациентки кои беа заболени од коронавирус...

Само еден единствен денар ако се утврди со ФАКТИ И ДОКАЗИ дека јас сум зел повеќе пари за извршената услуга јас сум спремен да одговарам во секое време.

По пресудата за затвор се огласи Џими од групата “Молика”: Битката продолжува, нема да ме скршите!

Вчера во случајот „Транспортер“ беа осудени поранешниот градоначалник на Битола,...