Оние ,,патриотине" од дијаспора, кои, киснат на профили и мастурбираат, не се важат - пошто не се во избирачки список. Не гласаат.

Објавил: Перо Милчин | 15 септември, 2019 20:16

ЈОЦИ: “Фетаи самата може во рок од половина час, сите фашисти да ги среди-Додека лакира нокти”

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Фетаи, самата може, во рок од половина час, сите фашисти да ги среди. Додека лакира нокти, пишува новинарката Јорданка Ивановска Јоци.

Фатиме Фетаи, втората обвинителката која издејствувала пресуда за премиер во независна Македонија, никој не треба да ја брани од фашисти и од мали куриња кои не виделе дунда во живот. А, таа една што ја виделе на 30 години – никако да ,,проработи” за да ги задоволи.

Фетаи, самата може, во рок од половина час, сите фашисти да ги среди. Додека лакира нокти.

Поголем проблем сепак се оние кои си нагрбачија вакви нацисти и им штетат на имиџот, на долг рок. Бидејќи, јавноста, која редовно е згрозена, ги идентификува со нив, пишува Јоци.

Оние ,,патриотине” од дијаспора, кои, киснат на профили и мастурбираат, не се важат – пошто не се во избирачки список. Не гласаат.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Вчера, Хрватска 1 заразен, Словенија 1 заразен, Црна Гора нула заразени. Ние вчера 37 заразени, денес 23 заразени. Бројките се незгодна ствар, коментира актерот Сашо Тасевски.

Тасевски повторно удри по власта: Вие сте неспособни, немате авторитет ни до Чаир!

Познатиот македонски актер, и поранешен директор на Драмскиот театар Скопје, Сашо...

Инаку сега, шега на страна ,,БРАКОТ,, на реисот Сулејман Реџепи e присилен! Една од причините за овој  ,,брак,, e понижување пред Бајрам, што е и направено...

Буревесник: РЕИСОТ РЕЏЕПИ БИЛ ПРИСИЛЕН НА БРАК ГО МЛАДАТА ЕМИНЕ?

Новинарот Зоран Божиновски, новинар и уредник на Буревесник, вчера на својот официјален...

Одамна немам просведочено цинизам и арогантност на прес-конференција кон новинарски прашања, како денеска на пресот на министрите Ангеловска и Бектеши, особено од министерката за финансии.

Јаневски: Министерката Ангеловска е арогантна и цинична кој се потсмева на прашања од новинарите!

Одамна немам просведочено цинизам и арогантност на прес-конференција кон новинарски...

Со години забрануваше внесување на знамето од Кутлеш во манастирот Бигорски.

Неделковски: Отец Партениј е НЕДОСТОЕН- со години забрануваше внесување на знамето од Кутлеш во манастирот Бигорски

Игуменот на Бигорската Обител, отец Партениј е новиот епископ на Македонската Православна...