- Дарко е добар пејач, кој победи со моите и песните на Шабан.

Објавил: Сара Фемина | 17 јануари, 2020 21:33

Љуба Аличиќ и објави војна на српската естрада: Џеј и Лазиќ ги уништи дрога, а Кеба ме крадеше

Фото/Текст извор: ©курир.рс магазин.мк

Српскиот пејач Љуба Аличиќ им објави војна на колегите, меѓу кои Дарко Лазиќ, Ана Бекута, Драган Стојковиќ Босанац, Џеј Рамадановски и Драган Којиќ Кеба.

– Дарко е добар пејач, кој победи со моите и песните на Шабан. Ми беше драго, но не знам зошто се смени толку многу. Тој доаѓаше овде во Шабац секој втор ден но не ме поздрави, иако сме добри и ги познавам неговите родители.

Слушнав како еден газда на дискотека во Хамбург рече: „Дарко ми пари за дрога“.

Повеќе нема да го ценам и почитувам Дарко затоа што тој рече дека сум суетен старец. Не можам да бидам супетен затоа што сум многу подобар пејач од тој. Да се ​​роди повторно, таа нема да пее исто како јас. Ме прашуваа повеќе пати што прави Дарко.

Што можам да им кажам на луѓето? Бев на неговата прослава кога го доби неговиот син, пеев еден час, а потоа слушнав дека сум ја расипал неговата веселба. Нека биде почестен – рече Аличиќ во интервју за „Свет“.

Српскиот пејач Љуба Аличиќ им објави војна на колегите, меѓу кои Дарко Лазиќ, Ана Бекута, Драган Стојковиќ Босанац, Џеј Рамадановски и Драган Којиќ Кеба. Фото: Дамир Деришагиќ, Марина Лопичич.

Љуба во интервјуто зборуваше и за жирито на Звездите на Гранд.

– Од нив, единствено што вреди да се спомене е Марија Шерифовиќ. Тој Босанец Стојковиќ? Тој ги користи сите исти фрази. Досаден е и на бог и на луѓето, а Ана Бекута ги слуша сите, како клан се.

Тој исто така одговори на прашањето зошто смета дека починатиот пејач Синан Сакиќ го уништил Рамадановски.

– Тие се дружеа. Она што тие го правеа со дрогата беше нивниот проблем.

Сепак, она што најмногу го погоди е тоа што Кеба ја украде неговата песна.

– Бевме навистина добри. Ме разочара многу кога ја зеде мојата песна и не ме праша.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Музика

Градот Скопје и МКЦ го поддржуваат овој меѓународен музички фестивал, а наш претставник ќе биде составот Фолтин.

СКОПЈЕ СЕ ПРИКЛУЧУВА ВО ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО ЕВРОПСКИОТ ДЕН НА МУЗИКАТА (EUROPEAN MUSIC DAY)

Скопје годинава ќе биде еден од 12 градови кои ќе го одбележат Европскиот ден на музиката...

Нашиот талентиран музичар Благој Ламњов е македонски кларинетист кој живее во Шведска и континуирано работи за многу од најголемите институции како Операта на Малме, театарот НС град Стокхолм, универзитетот на Гетеборг и универзитетот на Лунд.

Благој Ламњов заедно со Шведска филхармонија ја изведуваат македонската песна “Сербез Донка”(ВИДЕО)

Македонскиот кларинетист, Благој Ламњов, кој живее и работи во Шведска на прекрасен...

Васил ќе биде македонскиот претставник кој ќе се обиде во најдобро светло да ја претстави нашата држава на овогодишната Евровизија во Холандија.

Македонија конечно со светски ХИТ: Васил Гарванлиев со моќно видео на ЕВРОВИЗИЈА(видео)

Македонскиот пејач Васил Гарванлиев ќе ја претставува нашата земја на овогодинашната...

Музиката, дури и како хоби, заслужува сериозна работа и посветеност. Бидејќи подразбира создавање некаква убавина. Јас така и приоѓам.

ИНТЕРВЈУ СО ПЕПА ДИМИТРОВА: МУЗИКА ПОТПИШАНА СО КВАЛИТЕТ

На музичката сцена се појави пред околу 6 години и за тој период зад себе има значаен...