Ричард Гир и Алехандра Силва која има 36 години, се запознале во 2014 година во луксузен италијански хотел и од тогаш почнале емотивна врска.

Објавил: Сара Фемина | 11 февруари, 2019 13:57

Љубовта нема граници – Ричард Гир на 70 години постана татко

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Славниот холивудски актер Ричард Гир доби син на 70 годишна возраст.

Пред неколку дена неговата сопруга Алехандра Силва (36) се породи во приватна болница Њујорк, а името на момчето сè уште го држат во тајност.

Ричард Гир и Алехандра Силва која има 36 години, се запознале во 2014 година во луксузен италијански хотел и од тогаш почнале емотивна врска. Од 1991 до 1995 година, Ричард Гир бил оженет со манекенката Синди Крафорд, а во 2002 година стапил во брак со актерката Кери Ловел, но се развел во 2013 година, поради различниот животен стил.

Од бракот со неа, Гир го добил синот Хомер Џејмс. Гир бил будист и се залагал за независност на Тибет.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Ако пиеме кафе со шеќер, тоа се додава во ладна вода. Кафето се сервира на местото каде што ќе се пие, а по сипањето во шоља потребно е малку време да се “смири”, за да дојде до израз аромата.

Како дома да подготвиме свежо мелено кафе, во кое максимално ќе уживаме!

Пиењето кафе особено првото утринско е посебно искуство, и најчесто момент кој сакаме...

Дејвид за јавноста открива дека со својата сопруга Лиса не можеле да поверуваат дека нивниот син знае буквално се за животот на принцезата која загинала во сообраќајна несреќа на 31-ви август 1997-ма година, кога имала само 36 години.

Австралиски водител тврди: Мојот син е реинкарнација на принцезата Дајана (ВИДЕО)

Дејвид Кембел е австралискиот ТВ водител кој  деновиве буквално го сврте целото...

Мартина која е сопственичка на училиште за пеење, но и член на жири во хрватското шоу „Суперталент“, раскажала дека пред 27 години во текот на животот во Австрија минувала низ финансиска криза, па се снаоѓала како знаела и умеела.

2 ГОДИНИ ЖИВЕЕВ СО ЧЕСНИ СЕСТРИ:Пејачката немала пари за стан па отишла во манастир, еве што работела за храна и спиење

Хрватската оперска пејачка Мартина Томчиќ раскажала за тамошните медиуми дека своевремено...

Зоран Заев дел од годишниот одмор ќе го искористи по празникот 2 Август, Илинден. Тој со  неговото семејство деновите од одморот ќе ги помине во Охрид и во Грција.

Некои скромно, но некои и раскошно – еве каде ќе одмараат македонските политичари

Политичарите крајот на јуни и почетокот на август го резервираат да ги наполнат батериите...