Ако Заев е на чело на мафијата, Николоски е нејзиниот прв секретар. Криминалот, мафијата и владата кои се едно исто во Македонија мора да паднат.

Објавил: Стојче Бушин | 1 февруари, 2021 20:29

Љупчо Николовски и СДСМ не се решение на корупцијата, тие се изворот на корупција

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Соопштение до јавноста, реакција на интервјуто на Љупчо Николовски дадено за ТВ Сител!

Љупчо Николовски и СДСМ не се решение на корупцијата, тие се изворот на корупција.

После таков дебакл каде и меѓународната заедница потврди дека владата на Заев е најкорумпирана во Европа, повеќе корумпирана од Лесото, Зимбабве и Танзанија прво нешто што требаше да се случи е оставка на министерот за борба против корупција како што е Николовски, наместо ширење на невистини.

Уште колку години за Владата изговор за нивната неспособност ќе биде ВМРО ДПМНЕ кога самата Транспаренси Интернешнл потврди дека параметрите според кој е правен извештајот се од последните 2 години каде на власт е Заев и СДСМ.

Македонија е до таа мера криминализирана зошто нема решение за Рекет, за Leonardo will win, за случајот Дака, за поткупот на Ден Дончев. Прво Министерот за антикорупција Николовски шири корупција, си го вработи братучедот во МНАВ за плата од 100 000 денари.

Како министер за земјоделие, шумарство и водостопанство му се случи проневера на 300 илјади евра, пари на тутунарите, за кој случај никој не одговараше пред лицето на правдата.

Бидејќи отворено лаже го прашуваме Николовски од тие 3000 предмети за кои вели дека се заглавени по фиоки јавно да одговори и да каже колку се за корупција а колку се за прекршоци?

Ако Заев е на чело на мафијата, Николоски е нејзиниот прв секретар. Криминалот, мафијата и владата кои се едно исто во Македонија мора да паднат.

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

ЕУ дискутира за епидемиолошката состојба во „трети земји“ на секои две недели и го ажурира списокот на оние земји што се сметаат за безбедни за патување

Од 25 јуни Германија ќе дозволи влез на патници кои не се од ЕУ, но само со примени две дози вакцина

Од 25 јуни германската влада ќе им дозволи на патниците надвор од ЕУ кои ги примиле двете...

Настанот е пријавен во Одделенито за внатрешни работи од каде потврдуваат дека е приведено едно лце под сомнение дека е сторител на казненото дело „убиство во обид“.

Тешко ранет жител на Дебар!

Дебар,18 јуни 2021(МИА) – А.И. од Дебар синоќа бил ранет со огнено оружје, а поради сериозноста...

На Задушница се посетуваат гробиштата каде што со молитва, пченица и лепче осветено со црвено вино се изразува помен за починатите

Православните христијани денеска и утре го празнуваат Задушница

Православните христијани денеска и утре го празнуваат Задушница во чест на душите...

Зоран Заев со секоја нова изјава продава се повеќе и повеќе, позициите на државата со Заев се трајно разнишани.

ВМРО-ДПМНЕ со молба до Заев да си оди лош бил, Заев не молеше беше на улица!

Заев повторно на маса вчера става отворање на Уставот и ветува работи за кои нема согласност. Воедно...