Меѓу присутните соработници на состанокот биле и тогашната државна секретарка за безбедност Киртсен Нилсен и тогашниот советник, инаку неговиот зет, Џаред Кушнер, кои ја напуштиле салата за состаноци во паника.

Објавил: Валерија Петрова | 2 октомври, 2019 11:38

Њујорк Тајмс тврди дека Трамп е НЕМИЛОСРДЕН: Пукајте им во нозе, рововите наполнете ги со змии – ОВА НЕ Е ПО ЗАКОН!

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Њујорк Тајмс објави делови од книгата „Гранични војни: Напад на Трамп врз имиграција“, која ќе излезе на продажба на 8 октомври, во која се наведува дека американскиот претседател Доналд Трамп им предложил на соработниците на САД да се борат против илегалните мигранти од Мексико: “пукајте им на мигрантите во нозете, и пуштајте алигатори и змии“ – ова било ставот на Трамп.

Новинарите Мајкл Д. Шир и Јулија Хирсфелд Дејвис известуваат дека Трамп за време на состаноците со неговитед соработници барал проценка на трошоците за овие идеи, за кои верувал дека ќе запре илегалната имиграција од Мексико во Соединетите држави.

Трамп за мигрантите: Пукајте им во нозе, рововите наполнете ги со змии

“Мислите дека изгледам како идиот“, викал Трамп  на соработниците кои не се согласувале со неговите идеи.

Меѓу присутните соработници на состанокот биле и тогашната државна секретарка за безбедност Киртсен Нилсен и тогашниот советник, инаку неговиот зет, Џаред Кушнер, кои ја напуштиле салата за состаноци во паника.

Трамп исто така имал идеја дека граничниот ѕид да биде обоен во црно за дa апсорбира што е можно повеќе топлина, што ќе го отежни преминувањето на оние кои се качуваат по ѕидот, а исто така размислувал и за конструкција на површина што би спречила качување, како и криви метални цилиндри, но естетски не му се допаднало.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Метеоролозите предвидуваат уште повеќе дожд, посебно на североистокот на земјата, каде се наоѓа Венеција, Сицилија и другите Јужни региони.

ВЕНЕЦИЈА ПОД ВОДА: Поплавени кафани, продавници, затворени градинки, но дождот не мисли никако да запре!

Туристите и жители на Венеција во чизми се пробиваат низ водата која го преплави поголемиот...

Од полицијата е потврдено дека Тишма е уапсен заедно со два албански државјани.

Нарко БРАТСТВО ЕДИНСТВО разбиено во Атина-Црногорец и двајца албанци на чело на мафијата: Запленети 104 кг кокаин и 800.000 илјади евра!

Црногорскиот државјанин 45-годишниот Милан Тишма, кој важи за лице блиско на криминалната...

Си Џинпинг се очекува во вечерните часови да пристигне во Атина, а во текот на утрешниот ден ќе биде примен од неговиот грчки колега, а ќе оствари средба и со премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис.

ГРЦИЈА СПРЕМНА: Кинескиот претседател Си Џинпинг вечерва доаѓа во официјална посета на Грција!

На покана на грчкиот претседател Прокопис Павлопулос, претседателот на Народна Република...

Кога се работи за програмата на производство на авиони пета генерација, можеме да изјавиме дека првиот сериски авион Su-57 спремен е за испорака на трупите.

РУСКО ЧУДО ОД АВИОН СПРЕМЕН ЗА АКЦИЈА: Воената авијација го добива првиот авион пета генерација MADE IN RUSIA!

Првиот сериски произведен борбен авион пета генерација Su-57, спремен е за испорака на...