Шајло ја почнала терапијата со хормони и придружните третмани.

Објавил: Сара Фемина | 10 април, 2019 19:35

Ќерката на Анџелина Џоли, го менува полот во момче !

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Ќерката на Анџелина Џоли, Шајло уште од мали нозе сака да носи машки панталони, фризура и темна облека како момче.

Како што извезуваат американските медиуми првата ќерка на актерката на славната актерка Анџелина Џоли, Шајло сега има 12 години и девојчето е веќе во процесот за промена на полот.
Таа ја почнала терапијата со хормони и придружните третмани.

Нејзината мајка ја поддржува во нејзината одлука, но Бред Пит и неговото семејството, наводно, не се согласуваат со тоа за девојчето да го промени полот во момче.

Анџелина Џоли е  еден од најголемите промотори на добротворни акции и амбасадор на канцеларијата на високиот комесаријат за бегалци на Обединетите нации (УНХЦР).

Анџелина Џоли е ќерка на познатиот холивудски актер Џон Војт и ќерка на бивша манекенка Марселина Бертран. По разводот на нејзините родители во 1976 година, таа и нејзиниот брат Џејмс Хевн ги одгледала нивната мајка. На 16 години матурилала во елитното средно училиште „Беверли Хилс“. Анџелина Џоли се смета за една од најсекси и најубави жени во светот, титула која ѝ помогнала да добие целосна номинација во медиумите.

Анџелина Џоли се смета за една од најсекси и најубави жени во светот, титула која ѝ помогнала да добие целосна номинација во медиумите.

Џоли била мажена за актерите Џони Ли Милер и Били Боб Торнтон, а потоа почнала да живее со актерот Бред Пит со кого има три посвоени деца (Медокс, Пекс и Захара) и три биолошки деца (Шајло и близнаците Нокс и Вивиен).

Иако Бред Пит и Анџелина Џоли биле заедно од 2005 година, официјално тие биле во брак само две години. Во септември 2016 година, Анџелина Џоли поднесла барање за развод, заедно со целонсо старателство над шесте деца, со повремени посети на Бред, но не побарала алиментација. Во барањето за развод, како причина биле наведени „непомирливите разлики“.

По разводот, во медиумите се појавиле шпекулации дека причината била наводната врска на Бред со француската глумица Марион Котијар, со која тој глумел во филмот „Сојузници“, но таа остро ги негирала таквите наводи.

Британската пејачка Адел својот концерт во њујоршкиот „Медисон сквер гарден“ им го посветила на Бред и Анџелина.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Време е да заблескате. Ќе се чувствувате добро поради своите вештини, а постои и шанса да се отвори можност за нова работа. Ова поле ви носи големи успеси. На полето на љубовта и романтиката ќе доживеете некои препреки, но штом ги совладате ќе сфатите каде лежи среќата за вас и ќе имате убав однос со личноста со која сте, или ќе бидете во врска.

Три хороскопски знаци ги очекува најголема среќа до крајот на годината – проверете дали сте и вие меѓу нив

На почетокот од 2019 година некои луѓе беа среќни, некои па имаа среќно лето, но овие три...

Во Македонија и утре ќе биде екстремно топло, како што најавија метеролозите сме во фаза на портокалово ниво на опасност од топлото време. 

ФОТО НА ДЕНОТ: Елен се разладува во водите на Мавровското Езеро

Големите температури ова лето се неподносливи, не само за луѓето туку и за целиот животински...

За жал за оние кои ќе сакаат да го набљудуваат метеорскиот дожд, присуството на речиси полна месечина во овие ноќи може да го попpечи нивното искуство.

Утре спектакл на небото – не пропуштајте!

Метероскиот дожд на „персеидите“ оваа година ќе може да се забележи во ноќите помеѓу...

Таа постојано е интересна за медиумите, но во последно време беше актуелна веста дека таа се разведува од својот сопруг, и дека има ново момче, но пред камерите на „Бекстејџ“ таа реши да проговори и да ја каже вистината.

Елена Велевска конечно прозборе за својот брак- пејачката откри дали се разведува

Познатата македонска фолкерка, пејачката Елена Велевска конечно прозборе за својот...