Секако ова дефинитивно не е венчавка ниту пак невеста каква што очекувал.

Објавил: Катерина Крстиќ | 26 мај, 2022 12:54

МЛАДОЖЕНЕЦОТ СЕ ИЗНАСМЕА ДО СОЛЗИ: Никој не видел ваква невеста до сега

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Бракот е свет чин кога двајца заљубени ја крунисуваат својата љубов. Секако на тој ден се очекува невестата да изгледа божествено во бела венчаница, со вел, едноставно прекрасна како божица, но можеби оваа невеста ќе ве изненади.

Том Гарднер ја чекал својата идна сопруга Бетх да дојде до олтарот, но кога се свртел останал шокиран. Ова дефинитивно не е венчавка каква што очекувал.

Младоженецот Том Гарднер сигурно не очекувал вакво нешто на својата венчавка. Додека ја чекал својата идна сопруга Бетх да дојде до олтарот, целиот избезумен и возбуден дека до него во секој момент ќе пристигне неговата идна сопруга, кога се свртел останал шокиран.

Секако ова дефинитивно не е венчавка ниту пак невеста каква што очекувал.

Како што наложуваат старите обичаи Том не можел и не смеел да ја види невестата до тој момент. Тоа се нарекува “first look” (прв поглед), но очекувајќи Бетх да биде во бела венчаница го добил сосема спротивното.

Обично сопрузите се оние кои прават шеги на сметка на сопругите но тоа се сменило во ова видео. Она што е интересно е дека оваа венчавка почнува како и секоја друга, но тогаш се случува луд пресврт какво што никој не очекувал.

Видеото станало вирално и луѓето го делат со своите пријатели и семејствата. Дали вие ова би го направиле на вашата венчавка?

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Гладис ја убедувала јавноста дека е далечен потомок на славната актерка, поточно ќерка на нејзината родинина Мередит Бејкер.

Гинекологот на Мерилин Монро откри шокантна тајна: Актерката му родила ќерка на Џон Кенеди

Шокантна тајна излезе на виделина после долги години. Имено гинекологот на познатата...

Во Италија и Аргентина, заедно со многу земји во Латинска Америка, новогодишното дрво се поставува на 8-ми декември и се растура на 6-ти јануари.

ЕВЕ КОГА ТРАДИЦИОНАЛНО СЕ КИТИ НОВОГОДИШНАТА ЕЛКА: Празници и радост за најмалите!

Поставувањето и растурањето на елката се поврзани со одредени датуми. Традиционално,...

Тие вчера правеа мекици во ресторан во Скопје. Се славеше со музика и најблиските пријатели. Внукот ќе го носи името Бранко по неговиот дедо, ни кажаа за „Репортер“, а ова е прв внук за поранешниот претседател

Бранко Црвенковски стана дедо, со мекици и музика се славеше за внукот Бранко

Поранешниот претседател, премиер и лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски стана дедо. Неговиот...