Лидерите на најголемите политички партии во земјата претходно ги спротивставија ставовите на ТВ Канал 5 и на ТВ 24 вести.

Објавил: Стојче Бушин | 6 јули, 2020 19:06

ЌЕ ГИ ИЗМЕРАТ СИЛИТЕ: Заев vs Мицкоски вечерва од 20.15 ч. на МТВ 1

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Ова ќе биде трет ТВ дуел на Заев и Мицкоски пред предвремените парламентарни избори!

Вечерва ново телевизиско соочување меѓу лидерот на СДСМ, Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Дуелот е закажан за вечерва во 20.15 часот на МТВ 1.

Ова ќе биде трет ТВ дуел на Заев и Мицкоски пред предвремените парламентарни избори.

Птседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во 17 часот беше во посета на општина Василево.

Тој оствари средба со граѓаните од оваа општина и пред нив ја претстави програмата со која ВМРО-ДПМНЕ настапува на претстојните избори!

Тој изјави дека ВМРО-ДПМНЕ во следниот четиригодишен период се обврзува да ја зголеми ефикасноста на државата и да изгради силни институции на секое ниво, посветени кон создавање на најповолни деловни услови за приватниот сектор и најефикасно користење на буџетските средства, со цел создавање на еднакви можности за просперитет и подобри услови за живот на сите граѓани!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Избори 2020

Груби вели дека нема да дозволат да се вратат назад, без разлика дали се во позиција или во опозиција, па затоа истакна дека не доаѓа во предвид ДУИ да коалицира со Левица.

Груби: Секојдневно контактираме со СДСМ, не доаѓа во предвид коалиција со Левица!

Во интервју за албански „Шчип“,  организацискиот секретар на ДУИ, открива дека...

ДУИ има многу добра положба за преговарање, се согласувам со ставот дека барањето за прв премиер Албанец, не беше ништо повеќе од преговарачки чин на Али Ахмети- рече Богоевски.

Богоевски: Заев може да собере 61 пратеник и без ДУИ!

Поранешниот пратеник од редовите на СДСМ, Павле Богоевски во вчерашното гостување...

Откако ДИК и Управниот суд ги отфрлија нивните приговори и жалби за изборни прекршувања во 5 и 6 изборна единица, главно за полнење на кутии, тие за понеделник најавуваат протестен марш во Скопје.

Таравари: Ако ДУИ дозволи да отвориме една гласачка кутија во Зајас, ќе им ги дадеме сите пратеници!

Арбен Таравари, генералниот секретар на Алијансата за Албанците, во изјава за ТВ 21,...

Тој претходно истакна дека СДСМ, брзаше дури и во време на пандемија да има избори по секоја цена, а сега Заев замина на одмор велејќи дека има време за формирање Влада, и дека за тоа ќе се разговара после 2-ри август. 

Јакимовски: За да ги исполни сите барања на Заев ќе му остане само министерство за екологија

Во вчерашното гостување во емисијата „Само Вистина“ поранешниот градоначалник на...