Бранка реши да проговори и во јавноста призна дека жали за тоа што не се остварила како мајка.

Објавил: Катерина Крстиќ | 12 декември, 2019 11:22

Џабе имам милиони кога Бог не ми подари деца- српската пејачка си ја отвори душата

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Познатата српска пејачка Бранка Соврлиќ  има 65 години и конечно реши да проговори за јавноста и да ја раскаже вистината. Таа во својот живот као што вели успеала да стекне големо богатство. Брои милиони, живее луксузен живот, има луксузен дом, но сепак вели дека не е среќна. 

Бранка реши да проговори и во јавноста призна дека жали за тоа што не се остварила како мајка.

Бранка Соврлиќ искрено жали што нема деца…

Иако Бранка и нејзиниот сопруг поседуваат неколку луксузни станови во Белград и Сараево, како и ресторан, сепак таа вели дека не е исполнета.

Бранка чувствува голема тага поради тоа што нема деца, односно наследник.

Таа вели дека џабе е се што поседува кога нема на кој да го остави наследството.

-Паја, односно Садик Пашиќ, мојот сопруг и јас, стекнавме многу. Без лажна скромност, ние сме милионери, но би сакала да имам многу помалку, а Бог, односно таа виша сила, судбината, да ни подареше деца, односно барем едно дете. Вака некој би рекол џабе ни е се. Едноставно немавме среќа во совршениот брак со многу љубов и разбирање да станеме и родители. Бог изгледа не дава се, раскажала пејачката.

 

Бранка, инаку својот сопруг го запознала на еден од своите настапи. Инаку српската фолкерка Бранка Соврлиќ е љубител на стилски мебел, а сега покажа како и изгледа и домот.

Таа има неколку станови кои имаат луксузни лустери, слики и гоблени, украси и сувенири и сите се стилски и луксузно наместени.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Колку и да го “убивал” твојот сакан NBA тим потајно ни бил симпатичен на сите. Поентата на овој статус ми е тотално друга. Вчера се запрашав, а верувам и сите вие, зошто треба да се случи некоја голема трагедија за сите да не спои? Зошто треба да се случи нешто вакво за да сфатиме дека денес сме тука, утре веќе не сме? Зошто да се мразиме едни со други? Зошто да не дадеме поддршка и кажеме : БРАВО, ФАЛА, ИЗВИНИ, ТЕ САКАМ на сите оние за кои стварно тоа го мислиме, а не го кажуваме од пуста суета или љубомора?

ПО ТРАГЕДИЈАТА НА КОБИ БРАЈАНТ СИТЕ СЕ ЗАМИСЛИЈА: Панчо од ДНК со емотивен статус – КОЛКУ САМО ЖИВОТ Е ВРЕДЕН?

Панчо од ДНК погоден од страшната вест за смртта на идолот на сите генерации Коби Брајант....

Св. Сава пoчинал вo Трнoвo за врeмe на владеењето на царoт Асeн, на 12 јануари 1236 гoдина. Нeгoвoтo тeлo кралoт Владислав гo прeнeл вo Милeшeвo. Подоцна, Коџа Синан-паша гo зел телото на св. Сава и запалил на Врачар, вo Бeлград, на 27 април 1595 гoдина.

Денеска е Свети Сава- не се носи црвено и не се острат ножеви

Свети Сава, роден како Растко Немањиќ, бил син на гoлeмиoт српски жупан Стефан Немања....

Срцето на Ванеса се распадна кога слушна за несреќата, кога дозна дека нејзиниот сопруг, кој е познат како еден од најголемите играчи во НБА на сите времиња, како и нивните 13-годишна ќерка, Џиана, почина во хеликоптерска несреќа.

Ја изневерил 105 пати и му простила- ова е сопругата на Коби Брајант

На 37- години Ванеса Брајант остана вдовица, а ја загуби и својата 13 годишна ќерка Џиана,...

„Не е шега“, извика Марија, а Поповиќ беше сериозен и рече дека Темелков може да ја подигне пејачката.

ХИТ ФОТО: Ова е македонецот што ја фати Карлеуша за една нога, па ја крена: Има 55 кг и многу ја обожава

Македонецот Александар Темелков, освен добрата изведба ја затресе и сцената „Sвездите...