Мартина која е сопственичка на училиште за пеење, но и член на жири во хрватското шоу „Суперталент“, раскажала дека пред 27 години во текот на животот во Австрија минувала низ финансиска криза, па се снаоѓала како знаела и умеела.

Објавил: Валерија Петрова | 22 јули, 2019 15:43

2 ГОДИНИ ЖИВЕЕВ СО ЧЕСНИ СЕСТРИ:Пејачката немала пари за стан па отишла во манастир, еве што работела за храна и спиење

Фото/Текст извор: ©оналјн магазин

Хрватската оперска пејачка Мартина Томчиќ раскажала за тамошните медиуми дека своевремено живеела во манастир.

Познатата пејачка од Хрватска раскажа едно поинакво животни искуство

Мартина која е сопственичка на училиште за пеење, но и член на жири во хрватското шоу „Суперталент“, раскажала дека пред 27 години во текот на животот во Австрија минувала низ финансиска криза, па се снаоѓала како знаела и умеела.

– Мислам дека не постои човек кој не поминал нииз финансиска криза. Јас конкретно тогаш во 92 година, за да можев уште да претојувам во Австрија најдов сместување во еден манастир на чесни сестри каде наместо кирија и за храна јас држев часови по пеење, по клавир и всушност таму се збогатив со едно искуство да живеа две години со чесни сестри, раскажала Мартина.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Идната година имаме многу споени викенди, дури 7. Велигден се паѓа на 20-ти април, Нова година е во среда, а Божик во вторник.

ЌЕ УЖИВАМЕ ВО МНОГУ СПОЕНИ ВИКЕНДИ: Неработни денови за 2020 година!

Понеделник е последниот неработен ден оваа година, а со тоа добиваме и споен викенд. Идната...

Неверојатниот потег на Сверина на никого не му е јасен бидејќи таа и Милан безброј пати го разменувала тој пасош - кој и да бил со детето надвор од Хрвастка.

ПРВО ГО РАСПЛАКА, ПА ПОТОА ГО РАЗГНЕВНИ БАЛКАНОТ: Северина направи нова драма

Пејачката Северина Којиќ која со пресудата на хрвасткиот суд останала без стратаелството...

Пејачката вели дека татко и во тој момент и рекол дека дека ќе се одрече од неа, на што таа одговорила:

Таткото на Цеца не сакал да го види Аркан – и рекол ќе се откаже од неа ако се омажи со него!

Познатата српска пејачка Цеца Ражњатовиќ која деновиве е во центарот на вниманието...