Мицкоски вели дека станува збор за одработување за Заев.

Објавил: Катерина Крстиќ | 31 јули, 2020 10:06

Мицкоски: Мијалков одработува и е во скутот на Заев, судиите забораваат да закажат рочиште кога тој е во прашање

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Во гостувањето на телевизија Алфа во емисијата „Што не е јасно“ Мицкоски  говорејќи за активностите на Сашо Мијалков кој деновиве јавного напаѓа Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, рече дека до него стигнуваат информации дека Мијалков повторно ќе влезе во ВМРО.

Тој човек е исклучен од партијата долго време, сега се обидува да направи нешто и мислам неуспешно ќе биде тоа. Иако до мене стигнуваат шпекулации како ќе влезел во партијата, но мислам дека сепак тоа е само во дел од шпекулациите, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски вели дека станува збор за одработување за Заев.

-Следите дека судиите забораваат да закажат рочиште кога тој е во прашање, но мислам дека тоа се луѓе кои се во скутот на Заеви. Ако не соработуваа знаат како ќе завршат. Мијалков одработува и е во скутот на Заев со цел да се спаси од сомнежите за криминал против него, судиите забораваат да закажат рочиште кога тој е во прашање, посочи Мицкоски.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Договорите се склучени со лицето Никола Спасов, кој e син наЃорѓи Спасов, поранешен министер за правда, пратеник и генерален-секретар на СДСМ во времето на најцрнитетранзициски денови. Инаку, Ѓорѓи Спасов е основач на АгенцијаРејтинг.

Зделките на Богоев со агенцијата на Спасов немаат крај

Со нарачани лајкови во штабовите, градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев,...

Од извршената контрола е утврдено дека во објектот се врши дејност после 18.00 часот, спротивно на мерките за спречување на пандемијата со ковид-19.

Претреси во Охрид, затворен угостителски објект, сопственикот заработи две кривични пријави

На 16.01.2021 во 01.30 часот од страна на Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за...

Вицепремиерот Битиќи, во своето излагање посочи дека причината и приоритетот поради кои се основани јавните претпријатија е обезбедување на услуги за граѓаните.

Вицепремиерот Битиќи: Намерата на Владата е да имаме ефикасни и ефективни јавни претпријатија

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација...