Тој вели дека има само неколку вистински пријатели од јавната сцена кои може да се избројат на прстите од едната рака.

Објавил: Стојче Бушин | 18 декември, 2020 5:11

3.000 € ВО МЕСЕЦОТ ДОСТА Е ЗА МОИТЕ ПОТРЕБИ: Мирослав Илиќ откри колку пари му се потребни за убав живот!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Пејачот Мирослав Илиќ често се опишува себеси како тешка, но скромна личност.

Тој во повеќе наврати јавно истакна дека не е заинтересиран да се дружи со луѓето од забавната сцена, која постојано се фали со „авиони и камиони“ !

Тој вели дека има само неколку вистински пријатели од јавната сцена кои може да се избројат на прстите од едната рака.

Мирослав Илиќ, познат и како славеј од Мрчајевац, своите пари ги заработил исклучиво врз основа на неговиот глас и долгата кариера, а сега открива колку пари му се потребни месечно за пристоен живот.

Не сакам да се фалам со тие работи. Отсекогаш сум презирал приказни за авиони, камиони, јахти и такви работи.

Мислам дека никој не смее да влегува во туѓ имот. За сите овие години работев и заработував. Колку и да ни давате, ние секогаш имаме малку. За моите потреби, околу 3.000 евра месечно се доволни за да не размислувам за зимата!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Џет Сет

Извор близок до кралското семејство за агенцијата АП потврдил дека вакцината им била дадена на кралицата и принцот Филип од матичен лекар во замокот Виндзор.

КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА (94) И ПРИНЦ ФИЛИП (99) ЈА ПРИМИЈА ВАКЦИНАТА: Имунизација на кралската двојка изведена во замокот Виндзор!

Британската кралица Елизабета (94) и принцот Филип (99) ја примија вакцината против ковид...

Исто така пејачот Радиша Трајковиќ Џани, беше брутално претепан во 2016 година пред неговата куќа во Миријево.

ПЉАЧКА НА ВЕКОТ: Саша Поповиќ ограбен, украден накит вреден 100 илјади евра

Српските пејачи и познати личности некогаш беа на мета на разбојници! Една од најголемите...

Првата дама ја објави на Твитер гореспоменатата честитка во петокот, а на сликата се гледа насмеана двојка која позира во нивниот украсен дом.

Меланија и Доналд насмеани и облечени во исто: Вака изгледа најновата божиќна честитка од Белата куќа(ФОТО)

Доналд и Меланија Трамп позираа за последната Божиќна честитка од Белата куќа, облечени...