Започнете со мисионерска поза, но наместо да ги раширите нозете овој пат стегнете ги околу неговата половина и свиткајте ги кај колениците.

Објавил: Магазин | 31 мај, 2019 22:45

5 ТОП најдобри секс пози за женски оргазам!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Секогаш слушаме дека колку подобар секс и повеќе оргазми – толку посреќна е врската. Но, како да го совладате најголемиот женски проблем – загарантираниот оргазам?

Постојат најмалку 5 секс пози кои може да ги пробате со цел таа да го достигне врвот:

1. Техника на израмнување
Како да ја изведете: Започнете со мисионерска поза, но наместо да ги раширите нозете овој пат стегнете ги околу неговата половина и свиткајте ги кај колениците како на сликата. Тој мора да е во линија со женското тело, не исправен под било каков агол.
За подобар ефект секогаш можете да ја подигнете половината со перница и да користите лубриканти за истовремена стимулација на клиторисот.

 

2. Жената одозгора
Како да ја изведете: Потребно е тој да лежи на грб, а вие да се качите на него и да се допрете за неговото торзо. Наместо класичната каубојка, тука треба да се лизгате напред-назад. Исто така пробајте и движење на колковите во круг.
За подобар ефект секогаш можете да се свртите обратно, со главата накај неговите нозе. Ова ќе му понуди спектакуларен поглед, а жената ќе ги испроба работите „од поинаков агол.“ Секое навалување наназад може да биде дополнителна стимулација на Г-точката.

 

3. Пречекорување на страна
Како да ја изведете: Мажот треба да легне и да ја свитка едната нога кај коленицата, додека другата стои исправена. Жената треба да се „прекачи“ на ногата кога е свиткана, како на сликата, и да клекне на коленици.
За подобар ефект може да ги раширите или стесните нозете, зависно што ви претставува поголемо задоволство.

 

4. Кучешка поза
Како да ја изведете: Жената треба да е потпрена на колениците и рацете, со вовлечен грб. Партнерот е позади неа и ги држи колковите.
За подобар ефект може да го промените аголот така што ќе ги спуштите лактите. Исто така може да одредите дали вие ќе ги движите колковите наназад или само ќе мирувате. Плус, секогаш тој може благо да легне врз вас и да го зголеми притисокот на целата поза.

 

5. Мост
Како да ја изведете: Легнете како во позиција за мисионерска поза. Тој треба да биде потпрен на коленици, додека жената треба да го подигне грбот и задникот и да ги поткрене стапалата. Мажот ја води целата игра и ја одржува тежината на жената.
За подобар ефект може да испробувате разни агли. Исто така наместо да стоите на прсти, може да му дозволите тој да ви ги држи нозете во линија на половината.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Секс

Не е препорачливо да имате див секс, особено не кога жената ќе влезе во третото тримесечје од бременоста, но сепак, повеќето работи поврзани со сексот се изводливи.

Секс пози во текот на бременоста!

Замислете си дека не сте имале секс девет месеци. Но, зошто воопшто би помислувале на...

Станува збор за смирувачката „баласана поза“ идеална за оние кои сакаат да ја ослободат својата внатрешна сексуалност, без разлика дали практикуваат јога.

СЕКС-ПОЗА за силен оргазам на жените (ФОТО)

Во природата на човекот е да го подобри секој аспект во животот, па ни сексот не е исклучок....

Додадете малку ентузијазам во ваквиот тип на секс. Ако не сте свесни, понекогаш со мало поместување на телото или аголот на пенисот, може да се достигне сексуална нирвана која ќе предизвика серија на оргазми.

6 секси пози од позади

Не е тајна дека “кучешкиот“ стил е голем фаворит на мажите, како и на голем број од...

Ако некогаш сте се запрашале дали е можно жените да доживеат оргазам без секс, па дури и без мастурбација, експертите се согласуваат: „Да, можно е“.

Како да доживеете оргазам без секс или мастурбација?

Експертите тврдат дека е можно да се достигне кулминација без „стандардна“ сексуална...