Додадете малку ентузијазам во ваквиот тип на секс. Ако не сте свесни, понекогаш со мало поместување на телото или аголот на пенисот, може да се достигне сексуална нирвана која ќе предизвика серија на оргазми.

Објавил: admin@magazin | 15 септември, 2020 22:19

6 секси пози од позади

Фото/Текст извор: ©идивиди ИДИВИДИ

Не е тајна дека “кучешкиот“ стил е голем фаворит на мажите, како и на голем број од женската популација. Во оваа статија ќе ви понудиме 6 варијации на оваа  поза, која ќе направи двајцата партнери да молат за повеќе.

Додадете малку ентузијазам во ваквиот тип на секс. Ако не сте свесни, понекогаш со мало поместување на телото или аголот на пенисот, може да се достигне сексуална нирвана која ќе предизвика серија на оргазми.

1.Цврст зафат со нозе

Ако жената поседува одличен баланс, тогаш можете екстра да се “почестите“. Жената треба да започне со местење на телото во кучешка поза (со колена и дланки потпрена на основата).

Тајната во занаетот е со рацете да и ги кренете нозете нагоре до степен кога стапалата ќе удираат во вашиот задник. Партнерката во тој момент треба да ги стегне нозете (да направи цврст зафат) за да се задржи за вашето тело.

Иако позата може на почеток да изгледа тешко, сензацијата која ја нуди прави огромно задоволство кое ве тера на повеќе секс. Во ваква ситуација, пенетрацијата треба да биде бавна и длабока.

По интензивен еротски сон, можно е да се достигне кулминација, и сè се случува во фазата кога нашите сетила се најактивни. Крвта се движи брзо, вклучувајќи ги и гениталиите, а кај жените ова може да предизвика иритација на клиторисот.

2.Раширени нозе

Партнерката треба да биде легната на стомак, со затворени но испружени нозе. Вие треба да пристапите од горе, со исправени но раширени нозе.

Исправените раце оставете ги да ве придржуваат на тврдата основа на која двајцата сте легнати. Направете место за пенетрација, и движете се бавно но длабоко.
Можете да додадете и кружни движења на колковите.
За поголема романтичност, подвиткајте ги лактите и бакнувајте ја партнерката по грбот или во пределот на ушите и устата.

3.Длабока пенетрација

Повторно, партнерката е легната на стомак, но овој пат нејзините нозе се раширени, а колената превиткани нагоре.
Користејки ги рацете за поддршка, пополека пронајдете простор на пенетрација, но со споени нозе. На овој начин ќе постигнете длабока пенетрација. Без разлика дали ќе практикувате брзи или бавни движења, ви гарантираме дека ќе добиете прекрасни оргазми. За да направите некоја варијација на позава, едноставно менувајте го аголот на нејзините колкови.

4.Со столче

Наведнете ја партнерката пред столчето, со тоа што таа ќе се потпира со лактовите на седиштето на столицата. Вие пристапете одзади и со левата рака подигнете ја нејзината лева нога во висина на вашиот колк. Ако сакате длабока пенетрација, оваа поза ќе ве одведе далеку.

За да избегнете повреда или болка, едноставно поставете перници или ќебиња под вашите и нејзините колена. На овој начин ќе се концентрирате на задоволство, а не на болките во коските.

5.Стоечки секс од позади


За оваа поза двајцата треба да сте на нозе, по можност пред огледало. Наведнете ја партнерката кон ѕид, преку биро, маса итн, притоа да се придржува со рацетеи да биде во стабилна положба.
Со рацете можете да и го држите струкот, да ја мазите за грбот или да ја задоволувате со стимулирање на клиторисот.
Огледалото ќе даде дополнително задоволство , додека вие го правите своето, преку него ќе можете да и го гледате изразот на лицето кога ќе достигнува врвот. Оваа поза дефинитивно возбудува.

6.Страничен влез

Во последниов предлог, партнерката треба да лежи на страна, потпрена на еден колк и еден лакт, а нозете треба да ги повлече нагоре. Потпрете се со рацете, на погодната страна според нејзината положба, и исправете ги нозете додека пенетрирате во нејзината вагина.

Исто така, можете да ги подвиткате колената и да ја држите нејзината нога во воздух или на вашето рамо. Оваа поза нуди поголема контрола при вашите движења.

Исто така може да  останете во првобитната положба, поставете се вие од позади (исто така легнат на страна) и притискајте го телото при секое влегување во партнерката.

Предложените пози можете да ги користите поединечно или групно (сите одеднаш). Било како, запомнете дека и најмалата варијација може да направи секс “бум“ во вашиот љубовен живот.

За таа цел, секогаш комуницирајте со партнерката за идеалната положба на телото.

Уживајте!!!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Секс

Колку повеќе сте возбудени, толку полесно ќе уживате во сексот. Затоа дајте си време и потполно посветете и се на предиграта додека не бидете доволно влажни и возбудени.

Уживање во сексот со голем полов орган !

Ако сакаме да бидеме искрени, секоја жена би била пресреќна со партнер чија машкост...

Станува збор за смирувачката „баласана поза“ идеална за оние кои сакаат да ја ослободат својата внатрешна сексуалност, без разлика дали практикуваат јога.

СЕКС-ПОЗА за силен оргазам на жените (ФОТО)

Во природата на човекот е да го подобри секој аспект во животот, па ни сексот не е исклучок....

Сакате да ја вжештите атмосферата зад затворени врати? Еве неколку сознанија кои ќе ви ги интензивираат возбудата и желбата за уште поголема интимност:

КАКО ДО ПОЖЕЖОК СЕКС: ДОЗНАЈТЕ ЈА ТАЈНАТА ЗА СТРАСНИ СЕКСУАЛНИ ОДНОСИ!

Сакате да ја вжештите атмосферата зад затворени врати? Еве неколку сознанија кои ќе...

Не е препорачливо да имате див секс, особено не кога жената ќе влезе во третото тримесечје од бременоста, но сепак, повеќето работи поврзани со сексот се изводливи.

Секс пози во текот на бременоста!

Замислете си дека не сте имале секс девет месеци. Но, зошто воопшто би помислувале на...