Не би требало да има некои изненадувања околу уредит екои ќе ги претстави затоа што досега се објавени бројни гласини за iPhone 12, како и за останатите модели.

Објавил: Владо Марин | 11 октомври, 2020 20:45

Apple во вторник ја претставува новата iPhone серија

Фото/Текст извор: ©иновативност

Новите гласини кои се појавија на интернет неделава горе-долу потврдија се што се зборуваше досега за новите модели на iPhone. Уште малку и ќе дојде крај на черањето. Откако во септември одржаа конференција на која ги претставија новите часовници и таблети, идната недела Apple конечно ќе ја претстави новата генерација на iPhone.

Не би требало да има некои изненадувања околу уредит екои ќе ги претстави затоа што досега се објавени бројни гласини за iPhone 12, како и за останатите модели.

Како што веќе пишувавме, се очекуваат четири модели кои ќе имаат ОЛЕД екрани и поддршка за 5G. iPhone 12 mini ќе има екран од 5,4 инчи, две задни камери и ќе се продава во верзии од 64, 128 и 256 GB меморија со почетна цена од 699 долари. Ќе може да се нарача од 6 ноември, а ќе се појави на пазарот на 13 ноември.

iPhone 12 ќе има ист хардвер камери, но поголем екран 6,1 и се разбира, повисока цена од 799 долари. Иста дијагонала на екранот ќе има и iPhone 12 Pro, само што тој модел ќе има и телефото камера и некои дополнителни опции како лидар. Основниот модел на iPhone 12 Pro треба да има 128 GB меморија и ќе се продава по цена од 999 долари, а и двата модели ќе може да се нарачаат од 16 ноември, додека во продажба ќе се најдат на 23 ноември.

iPhone 12 Pro Max ќе има екран од 6,7 инчи, три камери и лидар, а почетната цена ќе изнесува 1.099 долари. На пазарот ќе се појави идниот месец на 20 ноември, а може да се нарачува од 13 ноември натаму.

Конференцијата на Apple е најавена за 13 ноември во 19 часот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Технологија

Секоја зима, многу домаќинства од различни причини своите домови ги загреваат со печки на дрва, чиј чад претставува една од главните причини за зголемената загаденост на воздухот.

АПЛИЦИРАЈТЕ ОНЛАJН ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА НАБАВКА НА ИНВЕРТЕР КЛИМА УРЕДИ

АПЛИЦИРАЈТЕ ОНЛАJН ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА НАБАВКА НА ИНВЕРТЕР КЛИМА УРЕДИ Секоја зима, многу...

Брегу за Радио Слободна Европа изјави дека граѓаните со тоа ќе имаат повеќе пари во џебот, оние што би се потрошиле доколку ги плаќаат тие сметки во регионот поради тарифите за роаминг.

Од први јули се укинува надоместокот за роаминг за земјите од Западен Балкан

Надоместокот за роаминг во земјите од регионот целосно ќе исчезне од 1 јули, што ќе...

Швајцарија е првата земја на светската топ листа по развој на 5G мрежа, т.е. втора во светот според развојот на 5G мрежата веднаш после Јужна Кореја!

Швајцарија е лидер во Европа за развој на 5G мрежа

Швајцарија почна со развој на 5G мрежата после Словенија, а сега е веќе лидер во Европа.  Швајцарија...

Исто така, поминаа само 2 години откако Apple ја достигна и ја надмина вредноста од 1 трилион долари, што значи дека компанијата ја дуплирала својата вредност за само 24 месеци!

Apple сега вреди над 2 трилиони долари

Apple стана првата американска компанија која го надмина прагот од 2 трилиони долари....