Навивачката група Комити, на социјалните мрежи, на Денот на независноста на Македонија, го објавија ставот на своето членство за претстојниот референдум за промена на името

Комити повикаа на бојкот на референдумот

Навивачката група Комити преку социјалните мрежи ги повика своите членови на бојкот на референдумот. “По повод денешниот...

Мирко Бачиќ / 10 септември, 2018 11:53

Отворено писмо на Златко Неделковски, доајен на боречките спортови и вештини во Македонија, за односот на надлежните во реализацијата на големиот спортски настан

Златко Неделковски: Благодарам што ми ги отворивте очите дека имам работа со слепци!

Битола одлучи дека битолчани не заслужуваат во градот да се одржи Балкански шампионат во боречки спортови и вештини и токму...

Мирко Бачиќ / 9 септември, 2018 14:34

Јанкула од Мала Преспа, цел живот боледува од детска целебрална парализа, што не го спречи во спортски подвиг, да извози атлетски маратон, за Денот на независноста на Македонија

Васил Јанкула, кој боледува од церебрална парализа, ја извози патеката на Охридскиот маратон

Васил Јанкула од Мала Преспа, кој боледува од детска целебрална парализа, ја оствари својата цел, и со точак на три тркала...

Мирко Бачиќ / 13:33

Доделени и наградите "8-ми септември", оваа година, наградата за животно дело и признанија за високи остварувања во областа на спортот ја доби Таки Џиков

Врачена и државната награда „8 Септември“

Државната награда „8 Септември“ за животно дело и признанија за високи остварувања во областа на спортот беа врачени во...

Мирко Бачиќ / 11:36

Охрид оваа година, Денот на независнота на Република Македонија, ќе го одбележи со меѓународни и ревијални спортски натпревари

Во Охрид викендов празничниот Меѓународен атлетски маратон и ревијален ватерполо турнир

Околу 150 натпреварувачи досега пријавиле учество на традиционалниот меѓународен Охридски атлетски маратон што традиционално...

Мирко Бачиќ / 7 септември, 2018 13:11

Кампањата на Nike со Колин Каперник, поради која САД станаа на нозе, испадна добро изработен маркетиншки трик, вреден 43 милиони долари за 24 часа

43 милиони долари во 24 часа: Новата кампања на Nike се покажа за полн погодок

Кампањата на Nike со Колин Каперник поради која некои Американци, главно поддржувачи на Доналд Трамп, започнаа да ги палат...

Мирко Бачиќ / 10:27

Останати вести од Актуелно

Охрид оваа година, Денот на независнота на Република Македонија, ќе го одбележи со меѓународни и ревијални спортски натпревари

Во Охрид викендов празничниот Меѓународен атлетски маратон и ревијален ватерполо турнир

Околу 150 натпреварувачи досега пријавиле учество на традиционалниот меѓународен Охридски...

Кампањата на Nike со Колин Каперник, поради која САД станаа на нозе, испадна добро изработен маркетиншки трик, вреден 43 милиони долари за 24 часа

43 милиони долари во 24 часа: Новата кампања на Nike се покажа за полн погодок

Кампањата на Nike со Колин Каперник поради која некои Американци, главно поддржувачи...

Ислами е седумкратна најдобра атлетичарка во Македонија а беше и претставник на летните Олимписки спортски игри во Рио де Жанеиро

Македонија плаќа за Дрита да го лета албанскиот орел низ Европа?!

Дрита Ислами замина на Европското првенство во атлетика во Берлин да ја претставува...