Од една страна, гледајќи го неговиот талент, многумина го охрабруваа да го направи првиот чекор, а кога го стори тоа, многумина мислеа дека тој почнал да се умислува дека е  „ѕвезда“ и затоа повеќе нема да пее по кафеани.

Објавил: Катерина Крстиќ | 23 февруари, 2020 15:26

Jас сум роден во Сараево, а таму никој не смееше да каже една работа- искрена исповед на Харис Џиновиќ

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Харис Џиновиќ се потсети на своите почетоци, и неодамна во една емисија објасни дека тој на почетокот на својата кариера немал 100% поддршка.

Харис Џиновиќ се потсети на своите почетоци…

Од една страна, гледајќи го неговиот талент, многумина го охрабруваа да го направи првиот чекор, а кога го стори тоа, многумина мислеа дека тој почнал да се умислува дека е  „ѕвезда“ и затоа повеќе нема да пее по кафеани.

На прашањето на водителката колку чекаше некој да му каже – секоја чест, вие успеавте, тој одговори:

“Сега ќе ви раскажам една приказна … Родена сум во Сараево. Таму никој не смееше да каже дека е пејач или дека успеал. Тој веднаш беше или пе**р или ова или она … што знам?”.Меѓутоа, со оглед на тоа дека јас се изнапеав за џабе, што да кажам, во рајот со гитарата и клавирот, по разни кафеани, многумина ми велеа зошто не снимиш албум? Подобро пееш од сите останати на естрадата,кои опстојуваат и снимаат албуми. Кога прв пат снимив албум, и кога еднаш во кафеана реков дека ме боли грлото, сите рекоа- па ти стана пејач. Стана ѕвезда па сега неможеш да пееш по кафеани. И така натаму. Мислам никако не можеа да поминат преку тоа дека успеав… Ама тоа е што е мора да се помирите со тоа, рече Харис.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Тој преку својот „Инстаграм“ кажа дека има Ковид -19  и соопшти дека претходно две недели бил во Македонија каде се ракувал и фотографирал со многу луѓе.

Ѓорѓе Давид шокираше: „ Многу познати кријат дека имаат корона а лежат со мене во болница!“

Пред неколку дена на својот Инстаграм профил пејачот Ѓорѓе Давид објави дека е заразен...

Овој ден го одбележува присуството на весели или други шеги, трикови и други практични шеги на различни пријатели, членови на семејството, наставници, соседи, колеги итн.

Денеска е 1 април – Светски ден на шегата

Денеска е први април, денот на шегата. Во најразлични земји од целиот свет, Денот на...

Воедно тој е и член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, а моментално е во болница поради воспаление на белите дробови. Тој преку својот Инстаграм профил испрати порака до сите.

Коронавирусот пристигна и во „Ѕвездите на Гранд“-Член на жирито заразен откако бил во Македонија!

Српскиот рокер Давид Ѓорѓе пред неколку дена преку социјалните мрежи потврди дека...

Веќе неколку пати се зборуваше за укинување на летното и зимско сметање на времето. Уште минатата година во рамките на ЕУ се зборуваше за укинување на оваа пракса најдоцна до оваа година.

ВО НЕДЕЛА ЗАПОЧНУВА ЛЕТНОТО СМЕТАЊЕ НА ВРЕМЕТО- Ќе биде ли ова последно менување?

Во недела, односно овој викенд започнува летното сметање на времето. На 29 март во 2 часот...