La Terrazza, елегантен ресторан сместен на само неколку метри од Плоштад Македонија, познат по автентичните вкусови на италијанската кујна, нуди отворена работна позиција:

Објавил: Македонка Димкин | 19 јули, 2018 16:12

La Terrazza бара добри КЕЛНЕРИ за добра плата!

Фото/Текст извор: ©vrabotuvanje.com.mk

Тие знаат дека лицето на ресторанот се нивните вработени, тие знаат дека амбиентот и изгледот е она што ги тера луѓето  да влезат , добрата храна, е она што ги тера да останат но добрата услуга е она што ги тера гостите да се вратат повторно! А услугата зависи од вработените, келнерите, готвачите па менаџерите.

Потребни квалификации:
Завршено образование во областа на угостителството ќе се смета за предност
Пожелно е соодветно работно искуство
Основно познавање на англиски јазик ќе се смета за предност
Основно познавање на работа со компјутери
Личен профил:
Комуникативна, одговорна и лојална личност
Љубезност и педантност, со позитивен став
Самоиницијативност и посветеност на работата
Способност за тимска и самостојна работа

Тие се La Terrazza, елегантен ресторан сместен на само неколку метри од Плоштад Македонија, познат по автентичните вкусови на италијанската кујна, љубезниот персонал, брзината на услугата и сето тоа надополнето со прекрасниот смирувачки амбиент.

Преку ден се погодни за одличен појадок за добар почеток на ден на пладне за  деловни состаноци и деловни ручеци, а навечер романтична вечера, семејни средби, оддишка после напорниот ден или само чаша добро вино.

La Terrazza, сака да им го понуди најдоброто на своите клиенти затоа својот тим го креира внимателно и прецизно. Го одбира најдоброто а за тоа на своите вработени им нуди висока и редовна плата –затоа што знаат дека задоволниот вработен прави задоволни муштерии!

Во моментов La Terrazza бара КЕЛНЕРИ кои точно ќе с е вклопат во севкупниот опис на ресторанот.

Културни, љубезни, дискретни а насмеани, брзи а внимателни, коректни и лојални и подготвени да заработат добар бакшиш.  Платата која ја нудат е од 24.000 до 30.000 денари.

Униформата е обезбедена, ви треба добра волја и желба да почнете веднаш!

Брзо аплицирање

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Работа

Саемот трае 8 дена и е достапен 24 часа на ден преку сите десктоп и мобилни уреди. Сè што ви треба е интернет!

Отворени над 500 работни позиции: Во тек е најголемиот онлајн саем за вработување во Македонија и регионот

  Од 7 до 14 октомври посетете го најголемиот регионален онлајн-саем за вработување...

Нови работни места ќе има и за двајца манипуланти за големите корисници, кои ќе добиваат по 16.500 денари месечна плата, како и пет насочувачи, што ќе ја имаат истата плата.

Пошта распиша конкурс -се бараат 80 работници

Граѓаните уште не се задоволни од нивните услуги, но Македонски пошти набргу ќе добијат...