Доброто не е добро, кога подобро се очекува

Објавил: Македонка Димкин | 1 јуни, 2018 22:10

Sixt Macedonia на чело со Тони Илијоски со престижна награда во Германија

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Sixt rent a  Македонија беше награден со  “Excellence in customer excitement “, што значи дека постигнавме највисоко ниво на квалитетна услуга и професионален пристап – вели Илијовски.

Тони Илијовски – Прима награда

Оваа престижна награда може само да ме мотивира мене и мојот тим за уште поголем успех. Докажавме дека и мала земја како Македонија може да направи големо влијание и може да биде лидер во ваков важен сегмент во нашиот бизнис.
Ова е само почеток.

Според зборовите на нашиот C.E.O Ерих Сикс “ Доброто не е добро, кога подобро се очекува”Јас и мојот тим секогаш се стремиме да бидеме подобри и подобри во годините што доаѓаат.

Инаку Тони Илијоски на чело на Sixt – Macedonia е веќе 13 години, неговиот тим брои 20 вработени, а возниот парк моментално се искачи на 180 , mеѓу кои и лукзузни возила на познати марки.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Иновации

Со оглед на тоа дека квинтилионот е број кој содржи 30 нули, тоа значи дека кога парите би биле рамномерно поделени меѓу сите жители на нашата планета, секој од нас би добил околу 93 милијарди долари.

НОВО СВЕТСКО ЛУДИЛО: Во 2026 НАСА ќе стигне на астероид полн со злато

Постои едно место на кое има толку многу злато и платина, што кога би се продале сите...

Оваа зграда, која е висока 7,2 метри и се простира на површина од 230 квадратни метри, е создадена со помош на оваа футуристичка технологија.

БУМ ВО СВЕТОТ: Кина со помош на 3D принтер изгради зграда висока 7,2 метри (ВИДЕО)

Во градот Хејуан на југот на кинеската провинција Гуангдонг беше испечатена една од...

Ова е прв закон во светот кој овозможува чипирање на одреден број делови на телото на човечката популација.

УДАРНА ВЕСТ: Американскиот парламент го одобри чипирањето на луѓе со аутизам и Алцхајмерова болест!

Иако најпопуларните и највлијателните медиуми, години наназад тврдеа како чипирањето...