Оттаму истакнуваат дека ќе продолжат со својот строг распоред за дневно чистење на целата флота, при што целиот авион ќе биде дезинфициран преку ноќ во согласност со официјалните упатства.

Виз Ер: Обновени рутите од и до Македонија, достапни 34 дестинации

Нискобуџетната авиокомпанија Виз Ер објави дека со повторното отворање на рутите од аеродромите во Скопје и Охрид, на кои...

Стојче Бушин / 4 јули, 2020 13:28

Патниците кои имаат стан или куќа во таа земја ќе поминат таму во изолација, а оние без сместување ќе бидат сместени во хотел обезбеден од Грците.

НАЈНОВА ВЕСТ: Авион со патници од Србија слета во Грција, сите патници во карантин!

Авионо Ер Србија со патници од Србија слета во Атина, а сите патници беа тестирани за вирусот корона по слетувањето, пишува...

Стојче Бушин / 18 јуни, 2020 16:23

Во рачниот багаж, можно е да се донесе дезинфекција што е во оригиналното пакување и не содржи повеќе од 70% алкохол во максимална количина од 2 литри на патник.

Доколку планирате да патувате со авион мора да ги знаете овие 10 работи: НОВИ ПРАВИЛА!

Аеродромот „Никола Тесла“ е повторно отворен за патнички сообраќај, авиокомпаниите полека се враќаат на своите редовни...

Перо Милчин / 20 мај, 2020 17:04

Помалку дестинации, повеќе такси, задолжителни лекарски прегледи се само некои од промените на кои најверојатно ќе се навикнеме.

КАКО КОРОНАВИРУСОТ ЌЕ ГО ПРОМЕНИ НАЧИНОТ НА ПАТУВАЊЕ: Нови правила за седење, носење маски, здравствени прегледи…

Сите сме свесни дека ништо повторно нема да биде исто по пандемијата на коронавирус, а воздушниот сообраќај ќе биде меѓу...

Катерина Крстиќ / 1 мај, 2020 16:26

Принудени да останат дома од пандемијата на коронавирус, се повеќе граѓани нарачуваат пилот-услуга за испорака, водена од Винг, дел од американскиот конгломерат Алфабет.

ВАКВО НЕШТО ДО СЕГА НЕ СТЕ ВИДЕЛЕ: Во овој град тоалетна хартија, кафе и колачи паѓаат од небо!

Жителите на Кристијанбург, Вирџинија, веќе знаат како ќе изгледа животот кога испораката на беспилотни летала ќе стане дел...

Катерина Крстиќ / 14 април, 2020 19:30

Патниците можат да одберат помеѓу горенаведените опции со кликнување на линкот на нивната електронска пошта и лесно да ја одберат најдобрата опција преку нашата платформа за само-користење.

КОРОНА ВИРУСОТ ЗЕДЕ ЗАМАВ: VIZZ AIR ги откажа летовите од Скопје и Oхрид за Милано до 3 април!

Визер објави дека рутите за Милано (MXP), Тревизо (TSF) и Бергамо (BGY) ќе бидат суспендирани, поради затворањето на северниот дел...

Перо Милчин / 8 март, 2020 14:00

За претседател на Република Македонија беше избран на претседателските избори во 1999 година.

НА ДЕНЕШЕН ДЕН пред 16 години загина Борис Трајковски, вториот претседател на Република Македонија!

На денешен ден пред 16 години загина поранешниот претседател Борис Трајковски. Трајковски загина на 26 февруари 2004. Тој беше...

Перо Милчин / 26 февруари, 2020 8:56