“Цесната 560 ХЛ“ летала од Норвешка, а пожарот избил неколку минути при слетувањето. Со невројатно среќа и способноста на пилотот, никој од 10-те патници не е потешко повреден.

НЕСРЕЌА: Се сруши авионот на светската ѕвезда Пинк (ВИДЕО)

Се сруши приватниот авион на славната пејачка Пинк, за среќа пејачката не била во авионот. “Цесната 560 ХЛ“ летала од Норвешка,...

Валерија Петрова / 6 август, 2019 15:52

Како што пишува Курир.рс, Булат предниот дел се забил два метри во земјата, при изведба на акробатски лет.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: СЕ СРУШИ АВИОН ВО СРБИЈА, ЗАГИНА ПИЛОТОТ!

Мал авион кој бил управуван од 47-годишниот пилот Владимир Булат, се урна во близина на аеродромот Ечка кај Зрењанин, Србија. Владимир...

Рејхан Бајрами / 18 јули, 2019 11:06

Од авионот веднаш биле евакуирани 130 патници и пет членови на екипажот.

Дојава за бомба во авион на аеродромот во Белград- ЕВАКУИРАНИ 130 ПАТНИЦИ!

Не белградскиот аеродром „Никола Тесла“ евакуирани се 130 патници, после дојава за бомба во авион на германска национална...

Рејхан Бајрами / 10:49

Медиумите пренесоа дека авионот превезувал падобранци и дека несреќата се случила околу 14 часот.

НЕЗАПАМТЕНА ТРАГЕДИЈА: Се сруши авион во Шведска, загинаа 9 падобранци!

Денес на пладне во северниот дел на Шведска, во близина на градот Умео, девет лица загинаа при пад на мал туристички авион,...

Сара Фемина / 14 јули, 2019 19:45

Доколку невремето било главен проблем да авионот не слета во Скопје, се поставува прашањето, зошто не бил пренасочен да слета на охридскиот аеродром?

Сведочење на патник во авионот кој не успеа да слета во Скопје – ПИШТЕЊЕ, МОЛИТВИ И ПЛАЧ!

Вкупно пет неуспешни обиди имал авионот кој се обраќал на релација Истанбул-Скопје, да слета на скопскиот аеродром. Тој кружел...

Перо Милчин / 7 јули, 2019 16:47

Големиот настан ќе се одржи во понеделник, 1 јули 2019, со почеток од 8:30 часот на платформата на Охридскиот аеродром.

ДОБРА ВЕСТ: Утре слетува првиот авион на „Еуровингс“ од Штутгарт до Охрид!

Утре околу 9:25 часот на Охридскиот аеродром Св. Апостол Павле, се очекува летот на „Еуровингс“ со првите патници од Штутгарт. Големата...

Перо Милчин / 30 јуни, 2019 16:16

Двајцата пилоти кои го управуваа леталото загинаа, но сите патници во авионот го преживеаја падот.

ТРАГЕДИЈА: Се сруши патнички авион во Русија, пилотите загинаа, патниците спасени!

Авион марка „Ан-24“ на руската авиокомпанија „Ангара“ се сруши во руската област Бурџатија. Во руската област Бураџатија...

Перо Милчин / 27 јуни, 2019 11:39

Министерство за транспорт во Хаваи објави дека загинале сите девет патници и членови на екипажот.

ТРАГЕДИЈА: Се сруши авион на Хаваи, загинаа сите патници и членови на екипажот!

Во авионска несреќа што се случи ноќеска на Хаваи, загинаа девет лица, јави „Фокс Њуз“. Како што јавуваат странските медиуми,...

Перо Милчин / 22 јуни, 2019 10:26