Станува збор за авион од моделот „пајпер“ во кој имало четворица патници.

СЕ СРУШИ АВИОН ВО ИТАЛИЈА, ИМА ЗАГИНАТИ(ФОТО)

Како што пишуваат италијанските медиуми, едно лице го загуби животот при пад на мал авион во близина на аеродромот во Бергамо,...

Сара Фемина / 21 септември, 2019 13:07

Инцидентот се случил на летот од Атланта до Форт Лодердејл и речиси на пола пат, кога авионот бил на висина од 11.800 метри се спуштил до 3.038 метри.

(ВИДЕО)Паника и хаос на небото: Патнички авион “пропаднал“ 9.000 метри за седум минути!

Патниците не летот на „Делта еирлајнс“доживеале вистински шок и страв затоа што авионот паѓал повеќе од девет километри. Инцидентот...

Сара Фемина / 11:54

Дачиќ летал со авионот Фалкон во Блед, кога одеднаш над Љубљана удрил гром во леталото, околу 22 часот и 50 минути.

ИЗБЕГНАТА ТРАГЕДИЈА: Гром удри во авионот на Ивица Дачиќ над Словенија!

Гром удрил во авионот со кој шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ, летал за Словенија. Ударот на молњата предизвикал...

Рејхан Бајрами / 3 септември, 2019 17:58

Полицијата соопшти дека авионот полетал утрово од западна Швајцарија кон Италија и еден час по полетувањето се урнал и се запалил недалеку од границата со Италија.

СЕ СРУШИ АВИОН НА ШВАЈЦАРСКИТЕ АЛПИ, ИМА ЗАГИНАТИ!

При уривање на мал авион на швајцарските Алпи, загинаа три лица меѓу кои и едно дете. Како што соопшти полицијата, авионот...

Перо Милчин / 25 август, 2019 18:40

“Цесната 560 ХЛ“ летала од Норвешка, а пожарот избил неколку минути при слетувањето. Со невројатно среќа и способноста на пилотот, никој од 10-те патници не е потешко повреден.

НЕСРЕЌА: Се сруши авионот на светската ѕвезда Пинк (ВИДЕО)

Се сруши приватниот авион на славната пејачка Пинк, за среќа пејачката не била во авионот. “Цесната 560 ХЛ“ летала од Норвешка,...

Валерија Петрова / 6 август, 2019 15:52

Како што пишува Курир.рс, Булат предниот дел се забил два метри во земјата, при изведба на акробатски лет.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: СЕ СРУШИ АВИОН ВО СРБИЈА, ЗАГИНА ПИЛОТОТ!

Мал авион кој бил управуван од 47-годишниот пилот Владимир Булат, се урна во близина на аеродромот Ечка кај Зрењанин, Србија. Владимир...

Рејхан Бајрами / 18 јули, 2019 11:06

Од авионот веднаш биле евакуирани 130 патници и пет членови на екипажот.

Дојава за бомба во авион на аеродромот во Белград- ЕВАКУИРАНИ 130 ПАТНИЦИ!

Не белградскиот аеродром „Никола Тесла“ евакуирани се 130 патници, после дојава за бомба во авион на германска национална...

Рејхан Бајрами / 10:49

Медиумите пренесоа дека авионот превезувал падобранци и дека несреќата се случила околу 14 часот.

НЕЗАПАМТЕНА ТРАГЕДИЈА: Се сруши авион во Шведска, загинаа 9 падобранци!

Денес на пладне во северниот дел на Шведска, во близина на градот Умео, девет лица загинаа при пад на мал туристички авион,...

Сара Фемина / 14 јули, 2019 19:45