Овој став на денешното рочиште за предметот „Ласкарци”, го изнесе обвинителот Дарко Јакимовски, кој истакна дека автобусот на 2 јули 2018 влегува во техничкиот преглед во 14:16 минути и излегува во 14:18 минути.

НАЈНОВИ ДЕТАЛИ: Автобусот на Дурмо Турс не бил технички прегледан според предвидените процедури

Техничкиот преглед на автобусот на компанијата Дурмо Турс, кој беше дел од големата сoобраќајна несреќа во близина на село...

Катерина Крстиќ / 12 мај, 2020 16:03

Денеска, тажна поворка од стотици луѓе на Гробиштата Батајница го испратија младиот возач ГПС Бојан Перац (31) кој загина минатата недела на своето работно место, зад воланот на автобусот на линија 15.

Загинатиот возач (31) од Србија погребан во бел ковчег: Бојан нека те чуваат ангелите(ФОТО)

Денеска, тажна поворка од стотици луѓе на Гробиштата Батајница го испратија младиот возач ГПС Бојан Перац (31) кој загина минатата...

Мирко Бачиќ / 15 февруари, 2020 16:56

Трагедијата се случила затоа што Адам Р. на пресекот на улицата Цар Душан не застанал на црвениот семафор.

Ова е момчето кое загина во автобуската несреќа во Србија: Бојан го изгуби животот пред својата куќа

Бојан Перак (31), возач на градски автобус на линијата 15, загина утрово на почетокот на смената пред неговиот дом во Земун во...

Рејхан Бајрами / 12 февруари, 2020 20:26

Чајлане е село во Општина Сарај, во околината на градот Скопје.

ИНЦИДЕНТ: Избоден тинејџер во градски автобус, животот на конец!

Oд Градската општа болница „8 Септември“ вчера во СВР Скопје било пријавено дека кај нив било примено лице со убодна рана...

Македонка Димкин / 11 февруари, 2020 12:03

Инаку новото име на државата со придавката Северна, го налага и ЕХФ, па поради тоа ракометарите кои очигледно сакаат да ја претставуваат само Македонија мораа да се снаоѓаат.

Уште еднаш покажаа како се сака Македонија: Ракометарите ја избришаа Северна од автобусот со кој патуваа

Македонските ракометни херои, уште еднаш покажаа како се сака својата земја Македонија. Тие вчера пристигнаа во Австрија...

Катерина Крстиќ / 10 јануари, 2020 11:29

Жената Н.П. се здобила со повредите додека се качувала на предните скали за горниот кат од автобус „јутонг“ на ЈСП, при што се лизнала и паднала.

Тешко повредена жена во автобус на ЈСП

Жена се здобила со тешки телесни повреди кога се лизнала и паднала на скали во автобус на ЈСП, дознава прес 24. Вчера во 12.35...

Рејхан Бајрами / 8 декември, 2019 12:07

Спрема првичните информации едно лице е тешко повредено, а неколку лица се полесно повредени.

НАЈНОВА ВЕСТ: Тешка несреќа кај БЛАЦЕ – Се преврте Македонски автобус полн со патници, има тешко повредени

На магистралниот пат Прокупље – Блаце денеска се случи тешка сообраќајна несреќа. Како што дознава Курир.рс на магистралниот...

Сара Фемина / 7 декември, 2019 12:14

Во нападот како последици од куршумите беа повредени фудбалери и возачот, кои веднаш беа пренесени во болница. Сцените се вознемирувачки а фудбалерите и возачот се во критична состојба.

Автобус на фудбалски прволигаш „изрешетан”- возачот и фудбалери во критична состојба

Автобус на фудбалскиот клуб Ифани Уба од Нигерија беше цел на напад од криминалци.  Последици од куршумите беа повредени...

Катерина Крстиќ / 30 ноември, 2019 12:19