Концептното возило VISION AVRT ќе се прикаже и за прв пат во Европа во пресрет на Саемот за автомобили.

MERCEDES-BENZ во салонот во Женева 2020: Три AMG светски премиери и нови концепти

Штутгарт / Женева – Годинешниот 90-ти автомобилски саем носи неколку нови производи: надграден Е-класа, три светски премиери...

Мате Парлоф / 28 февруари, 2020 22:33

Моментално на терен се екипи на МВР , а коловозната лента е делумно проодна. Не е познато дали има жртви. Увидот е во тек.

НАЈНОВА ВЕСТ: Страшна несреќа во Скопје- Се преврте возило во населбата Аеродром (ФОТО+ВИДЕО)

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на булевaрот ,,Јане Сандански”. Најверојатно возилото со голема брзина удрило...

Рејхан Бајрами / 6 февруари, 2020 22:33

На сообраќајката интервенираше екипа на Брза помош и екипа на пожарна, според неофицијални информации нема тешко повредени лица.

Превртен автомобил кај Веро Џамбо во Скопје (ФОТО)

Превртен автомобил утринава го отежна движењето од Центар кон Аеродром, пренесува Сител. Се уште не е позната здравствената...

Катерина Крстиќ / 15 јануари, 2020 11:16

Италијанските медиуми објавија дека возачот најверојатно е локален жител кој во моментот на несреќата бил пијан.

СТРАОТНА НЕСРЕЌА: ПИЈАН ВОЗАЧ УБИ ШЕСТМИНА ГЕРМАНСКИ ТУРИСТИ ВО ИТАЛИЈА

Шестмина германски туристи загинаа, а 11 се тешко повредени откако во нив удрил автомобил во Северна Италија.  Полицијата...

Сара Фемина / 5 јануари, 2020 12:52

„Бројот на жртви од нападот во Могадишу може да надмине 90“, напиша Сомалискиот парламентарец Абдиризак Мохамед на Твитер. Меѓу повредените има деца и студенти.

ХОРОР ВО СОМАЛИЈА: Најмалку 30 загинати во експлозија на автомобил бомба- Повредени 90 лица

Најмалку 30 лица се убиени, а 90 повредени во експлозија на автомобил-бомба на безбедносен пункт во Сомалија, Могадишу, јави...

Сара Фемина / 28 декември, 2019 13:04

Френсис Викторија Гарсија (19)пронајдена е мртва во саботата рано утрото во својот автомобил на покривот од една гаража, пренесува Њујорк пост.

ИМАЛЕ ГРУБ СЕКС ВО АВТОМОБИЛОТ А СЕГА Е ОБВИНЕТ ДЕКА ЈА УБИЛ ДЕВОЈКАТА ВО ТЕКОТ НА СЕКСОТ!

Момче од Њу Џерси е обвинето поради убиство на девојката, која умрела во текот на грубиот секс со осомничениот на задното...

Сара Фемина / 8 ноември, 2019 18:10

Како што пренесуваат тамошните медиуми, девочето починало како последица од топлотниот удар и дехидрација, пошто и биле оштетени и виталните органи.

ТАЖНА ВЕСТ: Почина 4-годишното девојче кое што таткото го остави во затворен автомобил!

Почина 4-годишното девојче кое што работниците го пронашле во затворен автомобил во селото Ровињско во Хрватска. Од полицијата...

Сара Фемина / 9 јули, 2019 17:43