Трамп синоќа објави дека одбраната ќе ја водат Дејвид Шон и Брус Л. Кастор!

ТРАМП НЕ СЕ ОТКАЖУВА: Поранешниот претседател ангажираше нови адвокати пред процесот на отповикување на Сенатот

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ангажираше двајца нови адвокати за своја одбрана неколку дена пред процесот...

Мирко Бачиќ / 1 февруари, 2021 15:25

Ккао што објави порталот овој адвокатски тим вчера издејствувал домашен притвор за актерката Стојановска, која се сомничи дека е дел од мрежа за трговија со кокаин кој бил запленет во Шпанија.

ФОТО: Ова е адвокатот кој ја извади актерката Силвија во домашен притвор!

Адвокатската канцеларија Пешевски – Тимовски ја застапува актерката Силвија Стојановска во случајот 700 килограми кокаин...

Катерина Крстиќ / 20 декември, 2019 10:26

Катица Јанева повторно во судир на интереси

Катица Јанева повторно во судир на интереси, ја брани ист адвокат со обвинет во “Империја”?

Фактот што денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева влезе на распит за истрагата за „Рекет“, заедно со адвокат,...

Узунов Бобан / 20 август, 2019 14:28

Боки 13 го брани адвокатката Светлана Савиќ. која го застапува и Драган Павловиќ Латас во постапките кои ги покрена СЈО

Погледнете која е познатата АДВОКАТКА која го брани БОКИ 13!

Влијанието со кое тргувал, Боки 13 го остварувал со постирање на фотографии и друштво со политичари, речиси цел врв на СДСМ,...

Рејхан Бајрами / 24 јули, 2019 7:48

Дали фунцкионери на СДСМ го злоупотребиле своето влијание за сопствени интерси ?

(видео) Адвокатското друштво на пратеничката од СДСМ Снежана Калеска-Ванчева наплатила илјадници евра од државни компании

Во видео објавено на youtube каналот на порталот а1он.мк, наведени се листа на адвокати блиски до власта кои наплатиле илјадници...

Узунов Бобан / 20 мај, 2019 15:58

Адвокатите на осомничените во случаите на СЈО намерно се "минираат" со две до три рочишта во исто време и големи парични казни само да се откажат од странката

Кацарска казнува за случаите на СЈО, адвокатите откажуваат полномошна

Гордана Јанкуловска ќе остане без адвокатот Боро Тасевски, откако тој ја напушти судницата по заканата на судијката Добрила...

Мирко Бачиќ / 31 август, 2018 9:19

Судијката во кривична постапка Добрила Кацарска нервозна кон адвокатите на одбрана им доделува нови по службена должност на осомничените и ги опоменува останатите

Судијата Кацарска ги “чисти” адвокатите на одбраната

Судијката Добрила Кацарска даде еден час пауза на судењето за упадот во Собранието на 27-ми април откако судницата ја напушти...

Мартин Попоски / 24 август, 2018 13:45