Тој додаде дека смртта на неговиот татко не била неочекувана, имајќи предвид дека тој има 94 години и дека неговата здравствена состојба се влошува.

ПОЧИНА БИЛ ГЕЈТС: Филантропистот и татко на основачот на „Мајкрософт“ почина на 94 години!

Гејтс, кој имаше Алцхајмерова болест, почина во понеделникот во неговиот дом во американската држава Вашингтон. Бизнис Денес...

Мирко Бачиќ / 16 септември, 2020 13:09

Според АП, 42-годишната Ебру Тимтик починала синоќа во истанбулска болница откако штрајкувала со глад 238 дена.

ШТРАЈКУВАЛА СО ГЛАД ДО СМРТ: Адвокат (42) во Турција почина во затвор по 238 дена борба за фер судење!

Турска адвокатка за човекови права почина како резултат на штрајк со глад во затвор, со намера да се бори за фер судење за...

Стојче Бушин / 29 август, 2020 18:30

Пандорината кутија што Боки ја најавуваше , Дукоски се надева дека ќе биде отворена доколку политичарите се појават како сведоци во суд.

Дукоски: Teлефонот на Боки воопшто не е вештачен, во него има многу фотографии и разговори

Во интервју за Република, адвокатот на првообвинетиот за случајот Рекет, Бојан Јовановски истакна дека неговиот телефон...

Катерина Крстиќ / 25 август, 2020 14:39

Тој од затворската ќелија каде ја издржува казната за случајот „Рекет“ каде тој е првообвинет,а поранешната специјална обвинителка Катица Јанева второобвинета, испрати писмо дека единствен начин да го спречат е да го убијат.

ОВА Е ПИСМОТО ОД БОКИ 13 ИСПРАТЕНО ОД ЗАТВОР: Држен сум по секоја цена во притвор- вистинските криминалци шерифуваат и командуваат

Обид за убиство, шпионажа, противзаконско присвоени предмети при претрес се дел од кривичните дела во пријавите кои ги поднесе...

Катерина Крстиќ / 10 јули, 2020 10:45

Имено Боки на неколку наврати соопшти дека во случајот се вмешани повеќе политичари, а на денот на судењето тој се обрати до судиите да ги бараат парите кај Зоран и Вице Заеви, по што беше отстранет од судницата.

Боки 13 потврди: Кривичните пријави се против политичари од власта- ќе ме спречат само ако ме лишат од живот

Првообвинетиот во случајот Рекет, Боки 13 кој доби 9 години казна затвор за истиот, денеска потврди дека поднесените кривични...

Катерина Крстиќ / 9 јули, 2020 16:12

Дуковски прашал кој се јавува, но добил одговор: „ти рековме да не прашуваш многу туку само да му пренесеш на педерот дека ако збори ќе го убиеме“. Адвокатот рече дека тој не добил никаква закана.

Дуковски: Добив закани по животот на Бојан Јовановски

Непосредно пред да дојде Бојан Јовановски во обвинителството, од непознат број ми се јави машки глас и ми рече: „кажи му на...

Катерина Крстиќ / 25 јуни, 2020 21:29

За потсетување вчера Врховниот суд ја објави пресудата за првообвинетиот во случајот Рекет, Бојан Јовановски и второобвинетата Катица Јанева, поранешна шефица на СЈО.

Адвокатот Давидовиќ за „Рекет“: Вакви пресуди е жално што постојат!

Случајот „Рекет“ ќе служи и почнува да служи за добивање на политички поени во предизборието, истакна утринава адвокатот...

Катерина Крстиќ / 19 јуни, 2020 11:28

За разлика од него, кој рече дека очекувал ваква казна, од денешната пресуда разочарани се адвокатите на Катица Јанева која доби 7 години затвор.

Дукоски за „Рекет“ и Џорџ Флојд: Осомничен за убиство излезе на слобода со кауција, Боки не може

Адвокатот на Бојан Јовановски-Боки 13, Сашко Дукоски, не е изненаден од 9-годишната казна затвор за неговиот клиент и вели дека...

Стојче Бушин / 18 јуни, 2020 13:18