Акцијата ја организираше Владата заедно со граѓанската иницијатива „Не биди ѓубре“, а меѓу административците имаше директори, министри, градоначалници, судии, обвинители.

Цел ден си ја подаваа метлата ама слободен ден добија- еве како чистеше администрацијата денес

Денеска скоро 40.000 административци поддржани од премиерот Зоран Заев чистеа низ целата земја. Акцијата ја организираше Владата...

Катерина Крстиќ / 14 декември, 2019 22:29

Бујар Османи ја релативизираше ланската изјава на Заев и рече дека за Македонија се уште нема одлука за преговори, но очекува членките на ЕУ да ни дадат датум во јуни

Османи очекува преговори со ЕУ во јуни, Хан збори за подготвителна фаза, Димитров итно во Берлин

Од дипломатски извори дознаваме дека министерот Никола Димитров на 8 и 9ти Април ќе го посети Берлин, каде ќе се сретне се...

Данаил Михајловски / 3 април, 2019 14:29

Претседателката на дисциплинската комисија Чаушевска добила инструкции неподобните дипомати да добијат отказ!

МНР и партиските одмазди: Никола Димитров им даде политички отказ, судот му ги врати тројцата дипломати

27ми Април од Министерството за надворешни бил искористен како изговор за политички реваншизам. Министерот Димитров, заради...

Данаил Михајловски / 31 март, 2019 22:46

Зоран Заев, Амди Бајрам, Стојанче Ангелов, Лиле Поповска, Талат Џафери, Љубе Бошковски и Павле Трајанов се залагаат за про-европски мерит систем при вработување во администрацијата

Костадинов пред општина Битола: Ајде Наташа да се бориме против непотизмот!

Портпаролот на СДСМ, Костадин (Манулач) Костадинов, е неуморен борец против непотизмот. Откако ја вработи, па потоа принципиелно...

Мате Парлоф / 13 март, 2019 9:46

Дали советниците од СДСМ, Методија Илиевски, Татјана Крнцева, Славе Најдовски и Емилија Костурски си ги вработиле блиските роднини

Општината Битола зафатена од епидемија на непотизам

Битолската чаршија зборува дека советниците од СДСМ, Валентин Груевски, Методија Илиевски, Татјана Крнцева, Славе Најдовски...

Данаил Михајловски / 12 март, 2019 11:31

Секој момент се очекува Костадин Костадинов (Манулач) да одржи прес конференција пред општина Новаци

Непотизам или љубов: Градоначалник си ја вработил жената!?

Градоначалникот на општина Новаци, Љубе Кузманоски (СДСМ), си ја вработил својата сопруга Марица Кузманоска, во општината...

Данаил Михајловски / 7 март, 2019 10:20

Костадин Костадинов (познат како Манулач) е еден од најревносните борци против непотизмот во Северна Македонија

Костадин Костадинов со повик до Никола Димитров заедно да се борат против непотизмот!

Костадин Костадинов (Манулач) е еден од најревносните борци против непотизмот во Северна Македонија. Денес одржа прес конференција...

Мате Парлоф / 28 февруари, 2019 12:58

Дали Македонците почнуваат да се изјаснуваат како припадници на другите етнички заедници за да се вработат ?

За да се вработи во јавна администрација Македонка се пишала како Албанка

Дирекцијата за извршување санкции вработи раководител на сектор од македонската припадност, иако во конкурсот објавен од...

Узунов Бобан / 24 февруари, 2019 20:55