Во зградата е поставена и термална камера на влезот од ТАВ, за да се прави термален скрининг на сите патници кои доаѓаат во земјава. Собата за изолација и понатаму ќе функционира, за патниците кои имаат покачена телесна температура.

ПРОТОКОЛОТ ЗА АЕРОДРОМИТЕ ПО СВЕТСКИ СТАНДАРДИ: Термален скрининг на сите кои влегуваат во Македонија

Согласно одлуката на Комисијата за заразни болести, денеска се враќаат во функција двата аеродрома за Македонија. Министерството...

Владо Марин / 1 јули, 2020 17:42

Министерот за здравство Венко Филипче кој заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески го посетија Скопскиот аеродром и имаше средба со менаџментот на ТАВ,  потврди дека во среда, на 1 јули, двата аеродрома, во Скопје и во Охрид, се отвораат.

Виз Ер” ги отвара аеродромите во Скопје и Охрид на 1 и 2 јули

Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид  „Свети...

Катерина Крстиќ / 29 јуни, 2020 16:24

Патниците ќе треба да пристигнат на аеродромот најмалку 3 часа пред нивниот лет, да носат заштитна маска постојано, да одржуваат физичко растојание и висок степен на лична хигиена.

ТАВ МАКЕДОНИЈА ГИ ОТВОРА МЕЃУНАРОДНИОТ АЕРОДРОМ СКОПЈЕ И АЕРОДРОМОТ СВ. АПОСТОЛ ПАВЛЕ ОХРИД ОД ПРВИ ЈУЛИ СО НОВИ ПРАВИЛА ЗА ПАТУВАЊЕ!

ТАВ МАКЕДОНИЈА ГИ ОТВОРА МЕЃУНАРОДНИОТ АЕРОДРОМ СКОПЈЕ И АЕРОДРОМОТ СВ. АПОСТОЛ ПАВЛЕ ОХРИД ОД ПРВИ ЈУЛИ СО НОВИ ПРАВИЛА...

Владо Марин / 25 јуни, 2020 6:42

Претходно, Владата на Црна Гора донесе одлука да ги отвори границите на својата земја за девет држави, меѓу кои не е Србија.

СРПСКИ КОНТРАУДАР НА ОДЛУКАТА НА ЦРНА ГОРА: Забрането слетување на “Монтенегро ерлајнс” во Србија!

Врз основа на реципроцитетот, Дирекцијата за цивилно воздухопловство донесе мерка со која се забранува слетување на авионите...

Перо Милчин / 26 мај, 2020 23:16

За денеска се уште нема закажана владина седница, но не се исклучува да биде одржана.

НАЈНОВИ ПРЕПОРАКИ: Македонија ги отвора границите на 1 јуни, полицискиот час се укинува

Од 1 јуни се отвораат границите на Македонија, а полицискиот час се укинува, препорачува Комисијата за заразни болести, дознава...

Рејхан Бајрами / 11:44

Во рачниот багаж, можно е да се донесе дезинфекција што е во оригиналното пакување и не содржи повеќе од 70% алкохол во максимална количина од 2 литри на патник.

Доколку планирате да патувате со авион мора да ги знаете овие 10 работи: НОВИ ПРАВИЛА!

Аеродромот „Никола Тесла“ е повторно отворен за патнички сообраќај, авиокомпаниите полека се враќаат на своите редовни...

Перо Милчин / 20 мај, 2020 17:04

Ова е трет пат како #Skytrax го рангира Меѓународниот Аеродром Скопје во оваа категорија, по 2016 и 2015 година, кога прв пат го добивме ова признание!

Меѓународниот Аеродром Скопје рангиран меѓу најдобрите 10 аеродроми во Источна Европа за 2020!

Меѓународниот Аеродром Скопје е рангиран меѓу најдобрите 10 аеродроми во Источна Европа за 2020 година од страна на реномираната...

Рејхан Бајрами / 16 мај, 2020 20:04

Во април, Ростуризам објасни дека финансиските загуби поради „Ковид-19“ ќе бидат најмалку 300 милијарди руби (4 милијарди американски долари) квартално.

РУСКИТЕ ГРАНИЦИ ЗАТВОРЕНИ ДО 2021 ГОДИНА: Дали Русија ќе постане забранета држава за туристи!

Писмото испратено од Андреј Игнатиев (ПЦТ) и Генадиј Ламшин (РГА) до министерот за економски развој Максим Решетников и шефот...

admin@magazin / 13 мај, 2020 21:58