Нашите луѓе кои сакаат да летаат во странство ќе ги почитуваат процедурите на земјата во која ќе одат, а тестот за корона во Србија ќе ги чини 6.000 динари, вели тој.

За влез во Србија негативен тест или две недели карантин: Еве колку ќе чини тестот за корона во Србија!

Денес во Србија беа донесени здравствени препораки, дека е неопходен негативен тест за корона за влез во Србија, не постар...

Перо Милчин / 8 мај, 2020 18:29

Како ТАВ Македонија ние сме подготвени и се надеваме на поскоро почнување со работа, велат во соопштението.

МЕЃУНАРОДЕН АЕРОДРОМ СКОПЈЕ: Се подготвуваме за реотворањето на двата аеродроми!

“Ние се подготвуваме за реотворањето на двата аеродроми, Меѓународниот Аеродром Скопје и Аеродромот Св. Апостол Павле...

Рејхан Бајрами / 7 мај, 2020 20:59

Во случај уредот да определи температура над 37,5, следува медицински преглед.

Аеродромот во Рим воведе “паметни шлемови”: Вработените со термоскенери ќе ја мерат температурата на патниците ВИДЕО)

Аеродромот во Рим, Фиумичино е првиот во Европа што воведе „паметни шлемови“ за мерење на температурата со цел да се спречи...

admin@magazin / 6 мај, 2020 15:22

Според аеродромот, резултатите од тестот ќе бидат завршени за два до три часа, а во случај да бидат негативни, нема да се бара карантин од 14 дена при влез во Австрија.

Аеродромот во Виена им нуди на патниците ТЕСТ ЗА КОРОНА ВИРУС: Нова правила во Австрија!

Аеродромот Швехат Виена од утре ќе им нуди на патниците ПЦР-тест или тест за коронавирус. Според аеродромот, резултатите...

admin@magazin / 3 мај, 2020 20:14

Во интервју, претседателот на Република Србија Александар Вучиќ изјави дека првите летови може да се очекуваат во неделата од 4-11 мај. Отворањето на аеродромот ќе биде ограничено бидејќи сите правци нема да бидат обновени веднаш, како резултат на ограничувањата од други земји, како и одлуката на повеќето авиокомпании да ги прекинат летовите заедно.

Аеродромот во Белград ќе ги пушти првите летови од 4-ти мај!

Државниот врв на Република Србија неодамна изјави дека првите патнички летови од аеродромот „Никола Тесла“ во Белград...

Катерина Крстиќ / 24 април, 2020 22:44

„Aко се оди како што треба разгледуваме со делумно отворање на сообраќај на долги растојанија, со делумно отворање ресторани, кафулиња и повеќе“, рече Вучиќ за ТВ Пинк.

ЕВЕ КОГА ЌЕ СЕ ОТВОРИ АЕРОДРОМОТ ВО СРБИЈА: Вучиќ ја откри можноста за отварање на авионскиот сообраќај!

Размислуваме за делумно отворање на аеродромот по 1 мај, рече синоќа претседателот Александар Вучиќ. „Aко се оди како што...

Рејхан Бајрами / 19 април, 2020 11:17

Меѓународните воздушни гранични премини во Босна и Херцеговина се затвораат, забранувајќи ги сите странски државјани да влезат во БиХ, како дел од мерките против коронавирус.

БИХ ГИ ЗАТВОРА АЕРОДРОМИТЕ: Забранет влез за сите странски државјани!

Аеродромите за патнички сообраќај се привремено затворени, одлучи Советот на министри на Босна и Херцеговина. Меѓународните...

Перо Милчин / 25 март, 2020 13:31

Ова е само дел од мерките што ги соопшти министерот за здравство, Венко Филипче, на попладневната прес конференција

МАКЕДОНИЈА ИЗОЛИРАНА: За 48 часа се затвора Охридскиот аеродром, се затвораат кафиќи, обложувалници…

За 48 часа ќе се затвори граничниот премин на аеродромот во Охрид, а се забранува и влез на патници на територијата на Македонија...

admin@magazin / 14 март, 2020 20:31