Со добиен политички азил, Груевски во суштина е слободен човек, а неговиот статус во Унгарија го спречува Интерпол да издаде налог за апсење, кој Македонија го бара од 2019 година.

Груевски го штитат правилата на Интерпол од екстрадиција- тој си купува куќа во Будимпешта?

Одредбите создадени да ги заштитат политичките бегалци од прогон од репресивни режими, иронично, го штитат поранешниот премиер...

Катерина Крстиќ / 15 јули, 2020 11:00

Ни ја даде својата куќа, каде што ги сместивме животните од улица, потврди за српски курир Друштвото за заштита на животни од Краљево„.

ЧОВЕК СО ГОЛЕМО СРЦЕ – Ја поклонил својата куќа, за азил за животни

Еден голем љубител на животни кој живее во Монако, ја поклонил својата куќа во Србија, за да се направи азил за животни. Овој...

Перо Милчин / 2 март, 2019 11:02

Столтенбег во врска по политичкиот азил за политички прогон од македонските власти на Никола Груевски, јасно истакна дека тоа не е прашање за НАТО туку проблем на Скопје

Јенс го “нокаутираше” Димитров, азилот на Груевски е ваш проблем

На прес конференција на седиштето на НАТО во Брисел, генералниот секретар на оваа организација Јенс Столтенберг истакна...

Мирко Бачиќ / 3 декември, 2018 13:14

Грујевски и Бошковски правно и не постојат, сега се Христо Атанасов и Неџби Хасан, кои како слободни граѓани под заштита на државата Грција живеат во околината на Солун

Грујевски и Бошковски сеуште чекаат политички азил, се бара преведувач

Ако Никола Груевски, експресно за само неколку дена доби политички азил во Унгарија, бегалците Горан Грујевски и Никола Бошковски...

Мартин Попоски / 2 декември, 2018 8:41

Се огласи и премиерот Орбан кој истакна дека во Унгарија владее правото а не политичката волја како што некој сака да прикаже и дека врз Груевски прогонот го финансира Сорос

Груевски е пријател на Унгарија, неговиот прогон го организира Сорос

По подолг молк во врска со доделениот политички азил за политички прогон за поранешниот премиер Никола Груевски, се огласи...

Мартин Попоски / 23 ноември, 2018 11:29

Европратениците имаат нова забава, се вика "зезање" на сметка на еврокомесарот Хан, кој веќе го обвинуваат за двојни страндарди кога се работи за неговиот миленик, Заев

Европратениците си тераат “мајтап” со еврокомесарот Хан

И европратеникот од Словенија, Милан Звер, “тера мајтап” со еврокомесарот за интеграции и соседски политики, Хан, откако...

Мирко Бачиќ / 22 ноември, 2018 11:52

Откако Дескоска се впушти во проценки на безбедносните ризици, можеби е и компетентна да одговори кој е одговорен за отворената можност Груевски легално да пребега (си замине)

Дескоска стана експерт и за безбедносни ризици

Министерката за правда, Дескоска, стана и безбедносен аналитичат, додека извештаите на ЕУ за катастрофалната состојба во...

Мирко Бачиќ / 6:07

По добивањето политички азил за политички прогон, дури и грчкиот премиер Ципрас ја премолче одлуката на официјална Будимпешта, иако Груевски ги спомна уставните измени

Во Грција молк по азилот на Груевски

Иако на насловните страници на сите печатени медуми и во ударните вести на телевизиите, официјална Атина со молк ја пречека...

Мартин Попоски / 21 ноември, 2018 7:09