Неговата актерска кариера траеше децении и од актерските награди освои Оскар, две награди Бафта и три Златен глобус.

Почина актерот Шон Конери

Шкотскиот актер Шон Конери почина на 90 години, соопшти неговото семејство. Конери беше најпознат по улогата на Џемс Бонд...

Сара Фемина / 31 октомври, 2020 14:23

Продукциската куќа Ворнер Брос потврди дека снимањето на „Бетмен“ е привремено запрено и оти „еден член на тимот“ бил позитивен на Ковид-19, но не откри за кого станува збор.

Холивудскиот шармер Роберт Патинсон позитивен на коронавирус, снимањето на „Бетмен“ прекинато

Познатиот холивудски глумец и шармер Роберт Патинсон е позитивен на тестот за коронавирус. Веста неофицијално ја, пренесуваат...

Катерина Крстиќ / 4 септември, 2020 11:08

Тој почина на 67 годишна возраст на 25.08.2018 година, од струен удар во својата викендичка со скопско Орешани.

Две години од смртта на омилениот македонски актер Ванчо Петрушевски

Денеска навршуваат две години од смртта на еден од најпознатите македонски актери Ванчо Петрушевски. Тој почина на 67 годишна...

Катерина Крстиќ / 25 август, 2020 12:20

При претресот е утврдено дека М.И. во хируршката маска што ја носел на лицето, ставил три кеси со околу десет грама хероин.

Српскиот актер Бранко Видаковиќ уапсен со хероин

Српскиот актер Бранко Видаковиќ е уапсен во Врачар за дрога, дознава „Објектив“. Полицијата дошла по пријава каде го пронашла...

Стојче Бушин / 19 јули, 2020 17:12

Водечки во регионот по умрени на милион жители. Затоа не тестиравте ко што треба, оти тогаш ќе излезеше вистинската бројка на заразени.

ТАСЕВСКИ УДРИ ПО ВЛАСТА: Магариња да бевме до сега ќе сфатевме дека ни ги корнете ушите!

Поранешниот директор на Драмски театар, познатиот македонски актер Сашо Тасевски, во последно време се погласно ја критикува...

Катерина Крстиќ / 20 мај, 2020 23:20

Имено станува збор за една сцена од филмот Митови, во кој глуми и познатиот актер кој со својата девојка бил во врска во периодот од 2016 до 2018 година.

Додека бев во врска со него тој заврши во кревет со мојата мајка- поранешната девојка на Биковиќ со шокантна вистина

Српскиот шармер, актерот Милош Биковиќ кој се прослави со улогите во филмот „Монтевидео“ и филмот „Јужен ветер“, сега можеби...

Катерина Крстиќ / 13 мај, 2020 19:12

Значи Рамазан беше клучот за да олабавите со меркиве.

Тасевски: Значи Рамазан беше клучот за да олабавите со меркиве!

Познатиот македонски актерот Сашо Тасевски на социјалните мрежи вели дека намалувањето на полицискиот час всушност било...

Катерина Крстиќ / 23 април, 2020 10:07

Вилсон објасни дека на неа и на Хенкс им било кажано дека биле во контакт со заразено лице од коронавирус, и дека од иста личност во исто време, го добиле вирусот, но дека не знаеле каде или кога се случило затоа што ниту еден од нивните блиски, соработници или семејство не бил позитивен.

СОПРУГАТА НА ТОМ ХЕНКС ОТКРИ КАКО СЕ ЗАРАЗИЛЕ СО КОРОНАВИРУС: Ги открива и сите симптоми!

Рита Вилсон откри како таа и нејзиниот сопруг Том Хенкс го добиле вирусот корона и како се чувствувалe во текот на вирусот. Том...

Катерина Крстиќ / 15 април, 2020 11:54