Парот се верил во мај минатата година, а се до сега плановите ги држеа во тајност. Тениската ѕвезда Надал во интервјуто рече, дека планира да се ожени и дека планира деца.

Се жени тенискиот шампион Рафаел Надал

Шпанскиот „Хело“ во новиот број ексклузивно ја носи веста, дека Рафаел Надал ќе се жени на есен. Тенискиот шампион и неговата...

Перо Милчин / 30 јануари, 2019 19:35

„Единствено добро што родителите можат да направат за своите деца е да им овозможат добро здравје, грижа и многу љубов, напиша на својот фејсбук профил министерот Филипче

Министерот Филипче денеска ја вакцинираше својата внука

Министерот за здравство Венко Филипче објави на Фејсбук дека ја вакцинираше внуката Илина во обид да ја охрабри македонската...

Перо Милчин / 10 јануари, 2019 13:44

Нови 130 војници од денеска се дел од професионалниот состав на Армијата на Република Македонија.

Нови 130 професионални војници во АРМ

Нови 130 професионални војници денеска беа промовоирани во касарната „Илинден“ во Скопје. Новите војниците се последната...

Сара Фемина / 27 декември, 2018 19:42

По повод формирањето на војската на Косово,пред владата и по центарот на Приштина се веат Американски знамиња во знак на голема благодарност и поддршка.

Се веат Американски знамиња по улиците во Косово

Некои косовски градови  денеска беа закитени со американски знамиња , во знак на благодарност до САД за поддршката за формирањето...

Сара Фемина / 12 декември, 2018 17:09

Нов терористички напад кој се случи вчера вечер во Стразбур. Повеќе лица се ранети а има и мртви,наведува во соопштението француската полиција.

Терористички напад во Стразбур. Убиени четири лица има и повеќе ранети

Вооружен напаѓач вчера вечерта пукаше во близина на Божиќниот пазар во источниот француски град Стразбур. Четири лица загинаа,...

Сара Фемина / 9:29

Експертите изјавуваат дека од климатските промени нема да има толку чести невремиња,но ќе бидат многу по јаки тамо каде што до сега ги немало.

Научниците предупредуваат: Во иднина ќе има помалку невремиња

Светските експерти предупредуваат дека поради климатските промени нема да има повеќе невремиња, но дека ќе бидат се помоќни...

Сара Фемина / 11 декември, 2018 21:05

Полицајците одговорија со солзавец, шок бомби и водени топови на анархистите во синоќешните протести

66 приведени при судири меѓу полицијата и анархисти во Атина

Повредени три лица, 66 приведени, од кои 13 уапсени, најмалку три опожарени автомобили, шок бомби и солзавец, употреба на водени...

Сара Фемина / 8 декември, 2018 19:54

Во националната галерија на изложбата се претставени 150 листови архивска документација а за тоа сведочи ценетата институција која остана на највисоко сите овие 70 години.

70 години од постоењето на Македонската национална галерија

Националната галерија на Македонија , како и пред 70 години, кога е основана, е истовремено неопходна и многу ценета институција. Директорката...

Сара Фемина / 14:42