Се се одиграло вчера во центарот на Лондон.

(ФОТО)ЖЕЖОК СЕКС СРЕДЕ ПАРК: Жестоката акција не престана ни во еден момент!

Пар бил снимен додека имал секс во јавност среде парк во близина на Бакингемската палата. Непријатната ситуација како што...

Сара Фемина / 7 јули, 2019 14:28

Лицата кои престојувале во Македонија на нелегален начин, биле приведени во полициска станица за понатамошна постапка.

УСПЕШНА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА: Во локали во Гостивар и Тетово откриени 20 албански државјани со нелегален престој!

Во угостителски објекти во Гостивар и Тетово полицијата открила 20 албански државјани кои нелегално престојувале во државава. Минатата...

Рејхан Бајрами / 6 јули, 2019 19:05

Управата за финансиска полиција истакнува дека акцијата е спроведена по претходно спроведени контроли и истражни дејствија дека група правни и физички лица од државата увезуваат од оваа недозволена сорта тутун кој потоа се носи на повеќе локалции каде се сече, реже и пакува во амбалажа од 300, 500, 800 или 1000 грама и се обележува со натпис од познати брендови.

Финансиска полиција се огласи по вчерашната акција во скопско Љуботен

Во селото Љуботен вчера имаше голема полициска акција. Полицијата ја спроведе акцијата поради тутнот кој го обработуваат. Мештаните...

Валерија Петрова / 26 јуни, 2019 18:07

Како што информираат граѓаните за „Независен весник“ акцијата се спроведува заради тутунот што го обработуваат.

Голема полициска акција во Љуботен: Полицијата на нозе, жителите преплашени, цело село е блокирано!

Во село Љуботен од утрово се спроведува голема полициска акција. Целото село е блокирано, а многу куќи од 5 часот наутро се...

Рејхан Бајрами / 25 јуни, 2019 11:04

Целата акција почнала во САД и полициските рации во оваа земја покажале дека се работи за луѓе кои се занимаваат со шверц на дрога и оружје и заработуваат милионски суми, а еден од нив, Славко Алексиќ.

Падна во рацете на полицијата: Упасен македонскиот Пабло Ескобар

Во Австралија минатиот викенд била организирана голема полициска акација која била наречена „Сигнал“ во која се упасени...

Валерија Петрова / 17 јуни, 2019 11:51

Неофицијално, вечерва yaпсени се членови на групата „Белана“.

ЗАВРШИ ПOЛИЦИСКАТА AKЦИЈА: Вечерва уапсени 8 лица од бандата на покојниот наркобос Џељал Ајети-Џељо!

Пред малку заврши големата полициска акција која се одвиваше во скопските населби Сингелиќ, Арачиново и во близина на Битпазар. Неофицијално,...

Рејхан Бајрами / 10 мај, 2019 1:24

Алекса е пресреќен поради новиот трицикл и вели дека му е многу мило што неговите другари мислеле на него.

Хуманост: Продавале отпад за да му купат трицикл на другарчето со целебрална парализа!

Десетгодишниот Алекса Кукуљ, ученик во четврто одделение во Основното училиште „Жарко Зрењанин“ од Качарево, Србија, во...

Сара Фемина / 3 мај, 2019 12:58

Според белградксите медиуми КПС  ќе имат само една задача, а тоа е блокада на алтернативните патишта кои водат од централна Србија кон северот на Косово.

Косовската полиција ги блокираше патните правци кон северот на Косово

Косовските Власти јавија дека  во Приштина отпочнаа акција »Челичен прстен«, која подразбира блокада на патните правци,...

Македонка Димкин / 11 март, 2019 17:22