Од МВР порачуваат дека активностите во борбата против тешки кривични дела со елементи на насилство ќе продолжат и во иднина, со поголем интензитет и зајакнати мерки.

МВР денеска апсеше во Арачиново и Грчец: Уапсени 12 лица, дел од нив поврзани со нападот на „Александар Палас“

Во рамки на акцијата биле извршени претреси на 34 локации во Ѓорче Петров, Грчец, Ченто, Арачиново, Чаир, Бутел, Визбегово, Бардовци,...

Сара Фемина / 7 декември, 2019 17:02

Силно полициско обезбедување е во целата населба каде што се врши контрола на возилата во тој дел.

АПСЕЊА ВО КАРПОШ: Кој му испраќа порака на Штерјо Наков со калашњикови?

Повеќе полициски џипови со припадници на ЕБР вечерва го вршат апсењето на лицата кои што во моментот биле во „Александар...

Рејхан Бајрами / 2 декември, 2019 22:16

Герила акција на црвениот тепих

МОЌНА ПОРАКА: Битола умира- герила акција на црвениот тепих на фестивалот “Браќа Манаки”

Со маички на кои на англиски пишуваше „Кажи им на облаците дека Битола умира“, синоќа на црвениот тепих на отварањето фестивалот...

Узунов Бобан / 15 септември, 2019 13:31

На почетокот на август 2019 година на регионалниот пат Ресен-Битола извршен бил преглед во патничко возило „мазда“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Д.Д.(38) од Велес и биле пронајдени околу 4,5 килограми марихуана, додека при претрес во неговиот дом биле пронајдени и одземени уште 2,5 килограми марихуана.

Големо апсење во Скопје – 10 лица лишани од слобода

Во повеќе координирани акции полицијата досега приведе 10 лица државјани на Северна Македонија и при претреси заплени околу...

Валерија Петрова / 5 септември, 2019 18:33

Се се одиграло вчера во центарот на Лондон.

(ФОТО)ЖЕЖОК СЕКС СРЕДЕ ПАРК: Жестоката акција не престана ни во еден момент!

Пар бил снимен додека имал секс во јавност среде парк во близина на Бакингемската палата. Непријатната ситуација како што...

Сара Фемина / 7 јули, 2019 14:28

Лицата кои престојувале во Македонија на нелегален начин, биле приведени во полициска станица за понатамошна постапка.

УСПЕШНА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА: Во локали во Гостивар и Тетово откриени 20 албански државјани со нелегален престој!

Во угостителски објекти во Гостивар и Тетово полицијата открила 20 албански државјани кои нелегално престојувале во државава. Минатата...

Рејхан Бајрами / 6 јули, 2019 19:05

Управата за финансиска полиција истакнува дека акцијата е спроведена по претходно спроведени контроли и истражни дејствија дека група правни и физички лица од државата увезуваат од оваа недозволена сорта тутун кој потоа се носи на повеќе локалции каде се сече, реже и пакува во амбалажа од 300, 500, 800 или 1000 грама и се обележува со натпис од познати брендови.

Финансиска полиција се огласи по вчерашната акција во скопско Љуботен

Во селото Љуботен вчера имаше голема полициска акција. Полицијата ја спроведе акцијата поради тутнот кој го обработуваат. Мештаните...

Валерија Петрова / 26 јуни, 2019 18:07

Како што информираат граѓаните за „Независен весник“ акцијата се спроведува заради тутунот што го обработуваат.

Голема полициска акција во Љуботен: Полицијата на нозе, жителите преплашени, цело село е блокирано!

Во село Љуботен од утрово се спроведува голема полициска акција. Целото село е блокирано, а многу куќи од 5 часот наутро се...

Рејхан Бајрами / 25 јуни, 2019 11:04