Тој пред десет години се раздели од Адријана Алачки со која има две деца. Последниве шест години е во врска со новинарката Маријна Дојчиновска, познато лице од ТВ екраните.

Љубовта на Алачки: Марина за првпат проговори околу нивната врска

Горан Алачки е познат како музичар кој македонската музика ја промовира насекаде низ светот. Тој на социјалните мрежи често...

Сара Фемина / 24 јануари, 2021 14:54

Додека Горан и неговата сакана се фалат од слики од убавиот одмор, Адријана Алачки му посвети статус на друг маж. Тоа е докторот Владимир Чадиковски, познатиот хирург.

Ова е девојката на македонскиот хармоникаш Горан Алачки: Заедно уживаат на одмор во Албанија(ФОТО)

Иако пред многу години се разделија, односот на Адријана и на Горан Алачки е секогаш интересен за јавноста. Повеќе од три...

Стојче Бушин / 10 октомври, 2020 15:04

Имено Адријана Алачки објави фотографија од нејзиниот престој во Обединетите Арапски Емирати.

ФОТО: Шеик ја накити Алачки со скапоцен накит како невеста

Познатата водителка на  „Вкусот на традицијата“ која пред само неколку дена наполни 52 години, мора да признаеме дека...

Катерина Крстиќ / 6 јуни, 2019 18:45