Пораката до Западен Балкан: Вашата иднина е во ЕУ.

Македонија и Албанија добија преговори со ЕУ: ВАРХЕЈИ- Ви честитам, вашата иднина е во ЕУ

Министрите за европски прашања на Европската Унија денеска дадоа зелено светло за започнување преговори со Република Македонија...

Мартин Попоски / 24 март, 2020 15:37

Рама рече дека не постои влада во светот што може да го забрани пешачкото движење 24 часа.

РАМА ПРЕДУПРЕДУВА: Не е време за шетање и уживање во сонцето!

Албанскиот премиер Еди Рама ги повика сите граѓани денес да избегнуваат движење што не е потребно, додавајќи дека сега не...

Рејхан Бајрами / 18 март, 2020 15:55

Во соседна Албанија досега се потврдени 10 случаи на коронавирус. Сомнителни лида кои поминале на тест и биле негативни се 114. Имено Рама рече дека на сите медицински сестри и доктори им следува награда со плус 1.000 евра плата.

Еди Рама: Награда од илјада евра месечно за сите медицински лица кои работат со пациенти додека трае КОРОНАВИРУСОТ!

Вчера Еди Рама, албанскиот премиер на вонредната владина седница која ја свика за преземање нови мерки за спречување на коронавирусот...

Катерина Крстиќ / 12 март, 2020 10:51

Во пораката се вели дека страницата била хакирана од група „албански хакери“.Албанија

Албански хакери го нападнаа сајтот на Министерството БИХ со грбот на терористичката УЧК: Погледнете што порачаа

Веб-страницата на Министерството за финансии при Министерскиот совет во Босна беше хакирана утрово, а албанска хакерска...

Рејхан Бајрами / 4 март, 2020 21:00

Тој исто така рече дека Европската унија треба да се разбуди бидејќи станува континент што не верува во својата иднина.

МАКРОН ПОРАЧА: Ќе го поддржам почетокот за преговори со ЕУ за Македонија и Албанија

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави денеска дека ако резултатите од март извештајот на Европската комисија за...

Перо Милчин / 15 февруари, 2020 12:41

Групата управуваше со насади канабис во Шпанија и Германија, каде тие одгледуваа марихуана пред да ја пренесат во други европски земји за понатамошна продажба и дистрибуција.

Албанската мафија на удар во ЕУ: 600 полицајци од 6 земји апсеa дилери на дрога(ВИДЕО)

За време на операцијата, која беше спроведена во Белгија, Шпанија, Холандија, Германија и Франција, во која учествуваа повеќе...

Рејхан Бајрами / 6 февруари, 2020 19:27

Барберо посочи дека НАТО е подготвено да помогне и да одговори на било каков напад и дека  „нема опасност од глобален конфликт“.

“Албанија да биде внимателна, може да биде следната мета на Иран”

Михаел Барберо, американски генерал кој престојува во Тирана денеска истакна дека Албанија треба да биде внимателна бидејќи...

Катерина Крстиќ / 9 јануари, 2020 18:35

Во комуникација со албанските новинари, Рама од Виена додаде дека хуманитарниот став за иранската опозиција во Албанија е напишан и во договорот.

Иран ја прогаси Албанија за непријател, Еди Рама изјави: Ние сме во безбедни раце – Муџахедините се дел од хуманитарна операција

– Тоа е многу мала, но многу ѓаволска европска земја, каде американските елементи соработуваат со иранските предавници...

Весна Петровска / 8 јануари, 2020 20:54