Коха изјави дека Канцеларијата на ЕУ во Тирана вели дека тие не се вклучени во подготовката на извештајот за легализација на канабисот во Албанија за медицински цели.

Рама од Албанија прави НАРКО РАЈ: Премиерот јавно повика на легализацијата на марихуаната!

Албанскиот премиер Еди Рама рече дека е за закон за легализирање на канабисот во Албанија за медицинска употреба, пренесува...

Рејхан Бајрами / 11 мај, 2020 14:36

Според весникот, Трамп го третира Косово како протекторат и го цементира барањето на Вашингтон за влијание во дворот на Европската унија, а Гренел, кого весникот го опишува како „фестичен дипломат“, треба да постави триумф на меѓународната сцена.

ТРАМП БЕСЕН НА АЛБАНЦИТЕ: Решение по секоја цена- бара размена на територии!

Германскиот „Шпигел“ во текстот „Хаос во американскиот протекторат“ пишува дека американскиот претседател Доналд Трамп...

Катерина Крстиќ / 28 април, 2020 22:03

Владата, вонредна состојба, поради „природна непогода“ на целата територија на земјата, прогласи на 24 март и тоа за период од 30 дена.

АЛБАНИЈА ОДЛУЧИ: Вонредната состојба продолжена до 23 јуни!

Албанскиот Парламент со 91 глас „за“ ја усвои одлуката со која вонредната состојба во земјата останува на сила до 23 јуни...

Владо Марин / 23 април, 2020 15:30

Пораката до Западен Балкан: Вашата иднина е во ЕУ.

Македонија и Албанија добија преговори со ЕУ: ВАРХЕЈИ- Ви честитам, вашата иднина е во ЕУ

Министрите за европски прашања на Европската Унија денеска дадоа зелено светло за започнување преговори со Република Македонија...

Мартин Попоски / 24 март, 2020 15:37

Рама рече дека не постои влада во светот што може да го забрани пешачкото движење 24 часа.

РАМА ПРЕДУПРЕДУВА: Не е време за шетање и уживање во сонцето!

Албанскиот премиер Еди Рама ги повика сите граѓани денес да избегнуваат движење што не е потребно, додавајќи дека сега не...

Рејхан Бајрами / 18 март, 2020 15:55

Во соседна Албанија досега се потврдени 10 случаи на коронавирус. Сомнителни лида кои поминале на тест и биле негативни се 114. Имено Рама рече дека на сите медицински сестри и доктори им следува награда со плус 1.000 евра плата.

Еди Рама: Награда од илјада евра месечно за сите медицински лица кои работат со пациенти додека трае КОРОНАВИРУСОТ!

Вчера Еди Рама, албанскиот премиер на вонредната владина седница која ја свика за преземање нови мерки за спречување на коронавирусот...

Катерина Крстиќ / 12 март, 2020 10:51

Во пораката се вели дека страницата била хакирана од група „албански хакери“.Албанија

Албански хакери го нападнаа сајтот на Министерството БИХ со грбот на терористичката УЧК: Погледнете што порачаа

Веб-страницата на Министерството за финансии при Министерскиот совет во Босна беше хакирана утрово, а албанска хакерска...

Рејхан Бајрами / 4 март, 2020 21:00

Тој исто така рече дека Европската унија треба да се разбуди бидејќи станува континент што не верува во својата иднина.

МАКРОН ПОРАЧА: Ќе го поддржам почетокот за преговори со ЕУ за Македонија и Албанија

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави денеска дека ако резултатите од март извештајот на Европската комисија за...

Перо Милчин / 15 февруари, 2020 12:41