Групата управуваше со насади канабис во Шпанија и Германија, каде тие одгледуваа марихуана пред да ја пренесат во други европски земји за понатамошна продажба и дистрибуција.

Албанската мафија на удар во ЕУ: 600 полицајци од 6 земји апсеa дилери на дрога(ВИДЕО)

За време на операцијата, која беше спроведена во Белгија, Шпанија, Холандија, Германија и Франција, во која учествуваа повеќе...

Рејхан Бајрами / 6 февруари, 2020 19:27

Барберо посочи дека НАТО е подготвено да помогне и да одговори на било каков напад и дека  „нема опасност од глобален конфликт“.

“Албанија да биде внимателна, може да биде следната мета на Иран”

Михаел Барберо, американски генерал кој престојува во Тирана денеска истакна дека Албанија треба да биде внимателна бидејќи...

Катерина Крстиќ / 9 јануари, 2020 18:35

Во комуникација со албанските новинари, Рама од Виена додаде дека хуманитарниот став за иранската опозиција во Албанија е напишан и во договорот.

Иран ја прогаси Албанија за непријател, Еди Рама изјави: Ние сме во безбедни раце – Муџахедините се дел од хуманитарна операција

– Тоа е многу мала, но многу ѓаволска европска земја, каде американските елементи соработуваат со иранските предавници...

Весна Петровска / 8 јануари, 2020 20:54

Вие направивте војна во средината на Европа и се дигнавте со оружје против сопствената држава Македонија

Албанец од Албанија: Да живееш во Македонија и да се бориш против неа е голем културен недостаток

Јас го гледам проблемот од далеку, од овде. Моето мислење од секогаш е дека Македонија е единствена држава на Балканот каде...

Македонка Димкин / 29 декември, 2019 1:33

Тие немаат ниту српско училиште ниту српска црква , дел од нивниот имот беше конфискуван и презимето се смени.

ИСПОВЕСТ НА СРБИН ШТО ЖИВЕЕ ВО АЛБАНИЈА: Ни ги забранија празниците, ни ја зедоа земјата, немаме ништо

Што се однесува до црквата, може да се каже дека Србите нема каде да одат на Божиќната литургија. Постојат православни цркви,...

admin@magazin / 22 декември, 2019 17:18

Неколку учесници се обратија на настанот преку мегафон, а бројни записници покажаа пораки на албански јазик.

ХАОС ВО ТИРАНА ПОРАДИ ВУЧИЌ: Тепачки со полицијата, демонстрантите извикуваат УЧК, УЧК

Пред состанокот на лидерите на Западен Балкан на „малиот шенген“ во Тирана, граѓаните протестираа против договорот што...

Рејхан Бајрами / 21 декември, 2019 22:47

Земјотресот бил регистриран ноќеска во 1.18 часот во Албанија а епицентарот на потресот бил 22 километри западно од главниот град Тирана.

Тлото не престанува да се тресе- нов силен земјотрес ја погоди Албанија

Нов силен земјотрес со јачина од 4.5 степени според Рихтрер, ја погоди Албанија. Земјотресот бил регистриран ноќеска во 1.18...

Катерина Крстиќ / 15 декември, 2019 10:33

Од уапсените 9 лица, двајцата се сопственици на два хотели во Драч, каде настрадаа четири лица, а третото лице е менаџер.

После земјотресот започна серија апсења во Албанија: 17 лица обвинети за смртта на 51 лице во потресите

Албанското обвинителство издаде 17 налози за апсење по обвиненијата за убиство и злоупотреба на службената положба, поради...

admin@magazin / 14 декември, 2019 22:33