Се ова е на нашите предци, на нас сегашниве, на идните генерации, на идните поколенија, современа и културна држава за сите граѓани што живеат во неа.

Џеват Исени до Албанците: Не се правете патриоти дека не го знаете Македонскиот јазик, ова е вашата татковина!

Џеват Исеини, кој е член на СДСМ, а кој своевремено беше претседател на Одборот на Јавното претпријатие за стопанисување...

Рејхан Бајрами / 8 јануари, 2021 19:53

Демократите почнуваат да играат први на картата на УЧК. Затоа и Али Ахмети е првиот политичар во Македонија кој јавно му ја честиташе победата на Џо Бајден.

Зошто Албанците најмногу се радуваат на победата на Бајден? Командантите на УЧК кои сега се пакуваат за Хаг, Бајден ги споредуваше со Џорџ Вашингтон!?

Зошто Албанците се најрадосни од победата на Џо Бајден. Јавна тајна е дека албанското лоби е најсилно кај демократите. Исто...

Рејхан Бајрами / 8 ноември, 2020 17:29

Конкурсот кој што се подготвува, предвидува вработување на вкупно 800 административци, од кои 640 ќе бидат Албанци, а 160 од други етнички заедници, велат извори од ДУИ за весникот „Лајм“.

Следната недела конкурс за вработување на 640 Албанци во администрацијата

Следната недела се очекува да биде објавен оглас за вработување на албанци во администрацијата, велат партиски извори од...

Стојче Бушин / 21 октомври, 2020 9:31

Стоиљковиќ вели дека на овие избори е потврдено тоа што и претходно го говорел дека албанците владеат во земјава.

Стоиљковиќ: Се докажа дека Албанците се политички газди во Македонија!

Иван Стоиљковиќ, претседателот на Демократската партија на Србите, во интервју за еден српски медиум истакна дека по изборите...

Катерина Крстиќ / 25 август, 2020 9:48

„ Албанците не заслужуваат опозиција без демократски капацитети и без политички морал да сносат одговорност пред гласачите и пред партиските тела.

ДУИ: Албанците не заслужуваат опозиција без демократски капацитети и без политички морал да сносат одговорност пред гласачите

Недостоинствената, подмолна и деструктивна опозиција, која секој ден ги менува своите ставови и поставува услови само за...

Стојче Бушин / 18 август, 2020 9:55

Таравари рече дека ако денеска се направи попис, ќе излезе дека има повеќе гласачи на ДУИ отколку луѓе што живеат во одредени места.

Таравари: Ако денеска се направи попис, ќе излезе дека во одредени места има повеќе гласачи на ДУИ отколку жители

Арбен Таравари, кој е шеф на изборниот штаб од Алијансата за Албанците Арбен денеска во изјава за новинската агенција ИНА...

Катерина Крстиќ / 17 јули, 2020 18:55

Во нашата кампања промовиравме одлична идеја и голем сон. Сонот за еднаквост, сонот за прв премиер Албанец Македонија, порача Зибери од пред Собранието на Македонија.

ЗИБЕРИ: Наскоро ќе биде избран првиот премиер Албанец.

Денес автобусот „Оствари го сонот“ пристигна и на следната станица, пред Собранието. Место каде наскоро ќе биде избран првиот...

Стојче Бушин / 12 јули, 2020 17:57

На забелешката на соговорникот дека „Албанците имаа борци“, Заев одговара дека низ светот лесно се наоѓаат борци и дека Албанците се борат за пари.

(НОВА АУДИО БОМБА) Заев: Шиптарите пет банки не вредат на пазарот на гласови

Деновиве нови бомби одекнуваат во јавноста за лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Денеска исто така на каналот на Јутјуб се појави...

Катерина Крстиќ / 10 јули, 2020 18:19