Николоски во еден момент го запраша министерот за надворешни работи, Никола Димитров која беше целта на промената на името ако после речиси две години Македонија се уште нема добиено датум за преговори со Европската Унија.

Николоски до Димитров: Го променивте името за да влеземе во ЕУ и Нато, зошто се уште нема датум за преговори ?

Александар Николоски, потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, вечерва е гостин во дебата на тв 24 заедно со министерот...

Катерина Крстиќ / 18 септември, 2019 21:54

Николоски додаде дека владата не добива датум за преговори и е кажано уште во март во лице и брутално.

Николоски: Владата не добива датум за преговори,тоа и е кажано уште во март

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Александар Николоски вечерва гостуваше на „Топ Тема“ при што појасни дека ќе имаме одредници...

Катерина Крстиќ / 18 јуни, 2019 21:36

Вице го тужеше Николовски само затоа што кажал дека има 30 фирми и е економски фактор во државата

Заев: Мојот брат Вице има душа повредена затоа реши да го тужи Николоски

Премерот Зоран Заев беше гостин во емисијата „Печат на неделата“ на 1ТВ, каде одговарајќи на новинарско прашање дали знаел...

Катерина Крстиќ / 4 април, 2019 11:11

Во образложението на партискиот потпретседател се навело дека Мијалков ги посетувал и дома пратениците од ВМРО - ДПМНЕ со убедување да ги поддржат уставните измени

Николоски со детали како Мијалков, Тодоров и Јанчев помагале на Заев

Еден од позвучните говори на синоќешниот ЦК го имал потпретседателот Александар Николоски кој истакнал дека потребно е...

Мирко Бачиќ / 23 октомври, 2018 6:11