СДМС и ВМРО - ДПМНЕ ќе се обединат во име на „мирот и стабилноста“, криминалите ќе се простат, а ние ќе останеме исти како и до сега, поделени на „наши“ и „ваши“.

Ќе дојдеме до ситуација кога ќе немаме избор

Темелот на едно општество се две сили кои се во постојана спрега и конфликт. Тензијата во општеството која ја создаваат тие...

Магдалена Стојмановиќ / 20 февруари, 2020 11:11

Туку тој станува државен рекет каде што премиерот и неговиот брат се вмешани. Два дена имаме целосен молк од Зоран Заев и Вице Заев за фактот дека остварувале средби и се координирале со главните учесници во рекетот Катица Јанева и веќе осудениот за „Рекет“, Зоран Милевски Кичеец. Два дена имаме целосен молк од  Зоран Заев и Вице Заев.

“Два дена молк од Зоран Заев и Вице Заев- бегаат од одговорите што разговарале со осомничените во случајот „Рекет“

Прес конференцијата денеска е продолжение на вондредната прес конференција пред два дена. Имено за она што имавме индиции...

Катерина Крстиќ / 19 февруари, 2020 13:15

Ова во интервју за КУРИР го истакнува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски.

Николоски: Западните политичари се разочарани од Заев и СДСМ

Немам јас повеќе информации од тоа што има Владата, но има суштинска разлика помеѓу мене и МНР или претседателот на Владата,...

Катерина Крстиќ / 3 декември, 2019 21:45

Тој истакна дека се очекува да Зоран Заев направи уште многу слични глупости во наредниот период до формирање на техничката влада и порача дека сите злоупотреби ќе посдлежат на сериозна истрага и ќе бидат санкционирани веднаш откако ВМРО-ДПМНЕ ќе го преземе МВР.

Николоски: Заев го злоупотреби процесот на зачленување во ЕУ со закон за извоз на марихуана

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во гостувањето на утринската емисија на Алфа ТВ изјави дека Македонија...

Катерина Крстиќ / 21 октомври, 2019 10:25

Гледаме корупција која цвета диригирана од еден центар на моќ во СДСМ околу семејството на Заев, како и неговите најблиски соработници.

СРАМОТА !!! Менувате име да крадете

Колумна на Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ за Независен весник. Последниот извештај на „Транспаренси...

Рејхан Бајрами / 31 јануари, 2019 14:19

Николоски истакна дека ВМРО - ДПМНЕ е пред се идеја и идеологија и дека партијата не ја прави имотот, откри и дека СДСМ преку Закон сака да ја забрани употребата на името ВМРО

СДСМ сака да го забрани политичкото делување на ВМРО – ДПМНЕ

Потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Александар Николоски коментирајќи го замрзнувањето на имотот на партијата истакна...

Мартин Попоски / 6 ноември, 2018 6:14

Николоски смета дека идејата за помирување која ВМРО - ДПМНЕ ја нудеше порано, сега се користи за класична трговија со правдата и дека тоа воопшто не е чесна намера на Заев

Заев тргува со правдата и тоа го нарекува национално помирување

Во гостувањето во емисијата Фактор магазин, потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ Александар Николоски, за понуденото помирување...

Мирко Бачиќ / 2 ноември, 2018 6:58

Ова е плакат од првата Годишна Конференција на УМС на ВМРО ДПМНЕ по расколот и реформите во партијата во 2004та, кога партијата се реформираше внесе нов дух

И Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски со поддршка до Унијата на млади сили

Ова е плакат од првата Годишна Конференција на УМС на ВМРО ДПМНЕ по расколот и реформите во партијата во 2004та година, кога...

Перо Милчин / 1 ноември, 2018 17:29