Потпретседателот на ВМРО - ДПМНЕ, Николоски на косовската телевизија Клан со ставови за Преспанскиот договор но и економската истоштеност и на албанскиот етникум во Македонија

Грција нема да дозволи со овој Договор да влеземе во ЕУ

Потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ Александар Николоски, во вчерашното гостување на косовската телевизија Клан, истакна...

Мартин Попоски / 1 ноември, 2018 10:41

Потпретседателот на ВМРО - ДПМНЕ, Николоски, посочи дека пратениците кои ги поддржаа уставните измени, би било чесно да излезат сами на избори и да освојат мандат

Од осум пратеници само двајца говорат, останатите се кријат и молчат

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  вели дека почесен пристап би било 8-те пратеници кои гласаа за уставните...

Мартин Попоски / 30 октомври, 2018 7:00

Потпретседателот Николоски, најави поширок "фронт" на национално обединување, не само по партиска линија туку и по формата на убедување за иднината на Македонија

Николоски: Формираме политичко обединување наречено “Македонска платформа”

Потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ Александар Николоски во синоќешното гостување во емисијата Јади бурек на ТВ Сонце, ексклузивно...

Мартин Попоски / 6:17

Потпретседателот на ВМРО - ДПМНЕ, Николоски, ја разобличи дволичноста на пратениците но и поранешни функционери кои сега на провладини медиуми говорат против партијата

Оние кои бегаа од медиуми како ѓавол од темјан, сега наеднаш добија желба да говорат

Потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Александар Николоски, излезе во јавноста со ставови за настаните од петокот кога негови...

Мартин Попоски / 28 октомври, 2018 12:08

Според Николоски трагикомично е Вице да се повикува на судска правда, кога истото тоа судство го ослободи неговиот брат а ги уценува пратениците на ВМРО - ДПМНЕ по потреба

Николоски: Под ниво ми е да му се извинам на Вице Заев

Потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Александар Николоски, по побараното јавно извинување од братот на премиерот, Вице Заев...

Мартин Попоски / 6:59

Братот на премиерот на Македонија, Вице Заев, побара од потпретседателот на ВМРО - ДПМНЕ, Николоски да ги докаже сите изјави искажани против него, во спротивно ќе тужел

В’цето се налути, ќе го тужел Николоски

Вице Заев, брат на премиерот на Македонија и претседател на СДСМ, Зоран Заев, се налути што потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ,...

Мирко Бачиќ / 25 октомври, 2018 14:24

Според потпретседателот на ВМРО - ДПМНЕ, Николоски, ослободувањето на тројцата пратеници само неколку часа пред гласањето уставни измени е поигрување со нивната судбина

Заев “тргува” со правдата по комунистички терк

Потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Александар Николоски смета дека судството и обвинителството во земјата се под целосна...

Мирко Бачиќ / 8:38

Потпретседателот на ВМРО - ДПМНЕ, со јасен став дека партиската ориентација е прозападна, про-НАТО и про-ЕУ и дека ВМРО - ДПМНЕ е партија која што тоа прва го промовирала

Николоски: Местените тендери за Вице Заев не се западни врености

Потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Николоски, со став дека партијата останува на своите ЕУ и НАТО интегративни заложби,...

Мирко Бачиќ / 6:48